1jirka22

Myslíte si, že škodí sluchu poslouchání hudby z kvalitních sluchátek daných přes hlavu?

myslím při rozumné hlasitosti cca do 2/3 max hlasitosti

Odpovědi
Lamalam

Pokud to nebudeš dlouhodobě přehánět s hlasitostí, tak nehrozí.

lexx

ano, velmi škodí, na kvalitě sluchátek až tolik nezáleží, na hlasitosti ano
jo, 2/3 max, jinačí to bude u walkmana na dvě baterky anebo stolního zesíku výkonu…

anonym

škodí, ale přece by jsi nechtěl umřít max. doslýchavý bez hudebního zážitku

led

Dlhodobé nadmerné používanie náhlavných sluchátok, alebo špuntov do uší škodí nielen vďaka samotnému zvuku hlasitosť, farba (tu mnohí podceňujú škodlivosť prebasovania), ale aj vplyv sluchátok na pokožku (dochádza k nadmernému poteniu v miestach dotyku, nedostatočný prístup vzduchu), sluchové ústrojenstvo ucha. Ľudia, ktorí profesionálne pracujú so sluchátkami na ušiach si ich, práve preto v pravidelných intervaloch dávajú dole a nechávajú organizmus oddýchnuť. V niektorých pracovných priestoroch k tomu býva veľakrát vyčlenená „zóna ticha“