Daniel16

Myslíte si, že situace na Ukrajině, Rusko a celé Evropě vede k většímu světovému konfliktu?

Doplňuji:
Proč ale vznikla 2. světová válka? Podepsáním versailleské smlouvy… zde se žádná smlouva nepodepsala nebo něco podobného… jen je to pře mezi dvěma státy, ne?

Nejlepší odpověď
Mirdas

Bohužel to nebezpečí tu určitě je.

Nyní jen záleží až kam je Putin se svou armádou ochoten zajít.
Zatím oťukává co si vše může dovolit a hledá všemožná odůvodnění ( mnohdy neuvěřitelná i jeho pokorným zastáncům ) k těmto krokům určitě připomínající období zhruba před osmdesáti lety.

Další odpovědi
anonym

Bezprostředně (a nejbližší době) ne – tak ´důležitá´ UA zase není (ani pro Rusko, ani pro EU či NATO).
Ale rozhodně ke globálnímu smiřování a sbližování nepřispívá.
Doplňuji:
Ad Mirdas: Jo – to jo, určitá podobnost s německou či sovětskou expanzivní politikou (jejímž ´vyústěním´ byla WWII) tu je.

da ny

Ano, je tady taková hrozba.
Možná ani tak nejde o to, kam bude Putin ochoten zajít, jako spíše o to, k čemu se nechá Rusko (s Putinem nebo bez něho) v bodoucnu díky např. sankcím ze strany EU (USA) vyprovokovat:
http://sk.ynter­view.com/rozho­vor/paul-craig-roberts-z-tretej-svetovej-vojny-bude-opat-vinene-nemecko
Doplňuji:
Nejde asiani tak o při mezi 2 státy, ale o souboj 2 velmocí, s tím, že jedna má ambice diktovat celému světu. Ukrajina je zřejmě jen „záminka“…
Ještě je tady 3. ve hře a to je Čína, nikdy nepůjde proti Rusku. To vydrží a přežije vše…

led

Žiadny väčší svetový konflikt. To nemá nič spoločne s Putinom a Obamom, to sú len predstavitelia síl v konflikte. Tie skutočné sily, tí vodič bábok sú mimo lúčov reflektorov.
Rinčanie zbraňami a príprava na ekonomický prienik na ukrajinský trh, to je to o čo tu ide. Človek, občan Ukrajiny, čo je to? (zámerne som napísala „čo to je“ a nie „kto to je“, pretože tu ide len o peniaze) Nehľadajte ľudskú tvár, len novú lacnú pracovnú silu a odberateľa produktov.
Všimnite si, ako to vo svete chodí:
1 – vyvolá sa konflikt v oblasti, (právo na sebaurčenie, rasová nespokojnosť,, chudoba, …)
2 – následkom toho sa zruinuje ekonomika danej oblasti
3 – nastúpi Santa Klaus s „ozdravnou pomocou ekonomike“
4 – vzápätí sa pridajú vojenskopolitic­koekonomické sily a medzerou v miestnych zákonov sa odomácnia v postihnutej oblasti
5 – v prvom momente vidíme naozaj ozdravenie ekonomiky, ale skrytú devalváciu a zádĺženosť už nie. zisk už odchádza mimo oblasti…

mosoj

Ano je to záměrné vyhrocení situace se směšnou snahou hodit to na Rusy. Kdo čte a má svůj úsudek musí přijít na to, že váleční štváči jsou ze západu.
Válka na sebe již dlouho nenechá čekat. Na světě musí být jenom jeden pán s bohatými občany. Ostatní nepřežijí rychle se měnící podnebí. Pokud vůbec někdo přežije. Přiznává to i OSN .
Je třeba najít záminku !!! Jenom vítěz bude mít dost jídla a vody pro své pouze bohaté občany. Nejsem ovčan. Ovšem ve finále mně to bude houby platné jako většině zde.

http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/331987-zmena-klimatu-dopada-na-lidi-stale-vic-a-je-nevratna-varuje-osn.html

Doplňuji:
Prostě dobře už bylo !

led

Prečo vznikla 2.svetová vojna?
Len rozšírenie a získanie ekonomického trhu.

led

doplňam 5. bod . zisk už odchádza mimo oblasť svojho vzniku… čo znamená, daná oblasť možno získa odrobinky, čo padnú na zem z plného taniera svojej práce.