Marina N

Myslíte si, že se trápí pes v bytě?

Myslíte si,že je dobře nebo špatně mít psa v bytě? Myslím nějakého oříška – malého pejska.Trpí v bytě,když je přes den sám a má omezený výběh?

Nejlepší odpověď
kropitko

Těžko říct, asi záleží na tom, jak je ten pejsek zvyklý. Máme dva voříšky, bydlíme v domě se zahrádkou, ale kluci jsou věčně zalezlí doma, hlavně teď, ven se jim nechce,,když se jdou vyvenčit, tak to se těší, ale kdybych je jen tak vykopla na zahradu, tak se už za pár minut snaží dostat domů.
Takže pokud pejska ráno dostatečně vyvenčíte a večer zase(cca 30–60 min), tak to podle mého problém není. Po dobu co bude doma sám, tak mu zajistit dostatečný příjem tekutin. Odstranit předměty o které by se mohl poranit. Připravit mu nějakou zábavu(kosti, hračky apod).

Další odpovědi
Ella

podle toho jak se o něj staráte, jak je naučený – někteří pejsci jsou už tak rozmazlení, že by ven ani nechtěli a raději se ohřívají u „rodinného krbu“ :) Malý pejsek není tak náročný na pohyb, klidně se proběhne i po místnostech v bytě a pak i venku na procházce.
Neřekla bych, že trpí, pokud mu dopřáváte pravidelné dlouhé procházky třeba dvakrát denně, navíc pokud se mu věnujete po příchodu domů on má radost, skáče, těší se, myslím, že je to v pořádku. Pokud se při každém otevření dveří na chodbu nesnaží utéct na míle daleko, tak se má dobře :) Rozhodně se má líp než pejsci, které jejich majitelé vyhodí u silnice a přivážou na provaz :(
Každý pejsek se má dobře, když se o něj někdo s láskou stará, jedno jestli na velké zahradě nebo v bytě…
Rozhodně lepší milovaný pes v bytě než opovrhovaný pejsek v obrovské zahradě, kde si ho za celý den rodina nevšimne, ani ho nepohladí :/

rosinka

V žádném případě by nemělo být doma samo štěně. Je jako dítě, stýská se mu, bojí se, může začít být neurotické. Postupně ho můžete zvykat, po kratších chvilkách, až to bude i pár hodin, ale to až po roce. Pejsek se v bytě netrápí, pokud je milován a je mu věnována patřičná pozornost. Trápí se pes venku na zahradě, kterého si nikdo nevšímá.