Vendys2

Myslíte si, že sameček kudlanky ví, jak to s ním dopadne?

Nejlepší odpověď
beer

Sameček ještě před vlastní kopulací POZNÁ, zda mu ze strany samičky hrozí či nehrozí nebezpečí a podle toho se většina samečků chová.
Jinak se totiž samička chová je-li nasycena, má-li zralá vajíčka pro oplodnění a podobně.
Prezentovaný neodvratný konec samečka v souvislosti s pářením je pouhopouhým zveličováním tohoto jevu. Kudlanky studuji již od dětství a vím, že k tomu tomu dochází, rozhodně ne vždy. Navíc – a to se zatím málo uvádí – se dokáže kudlanka rozmnožovat pertenogeneticky (bez oplodnění), takže spáření vůbec není nutné. Pouze se vylíhnou samé samičky..

Zdroj: Studium

Další odpovědi
Lucijej

Přinejmenším něco tuší ;o)
Při páření se musí samečci chovat obzvlášť obezřetně, neboť kudlanky jsou známé mimo jiné i svým sexuálním kanibalismem. Sameček, který je výrazně menší než samička, nejprve v uctivé vzdálenosti obchází svou vyvolenou a zjišťuje, zda je opravdu připravena k páření. Když se konečně odváží zaujmout kopulační polohu, musí neustále připomínat svou přítomnost, aby nebyl považován za kořist. Celý rituál může trvat i řadu hodin a nikdy není předem jasné, jak dopadne. V řadě pozorovaných případů se totiž samička nakonec přece jen zapomněla a sameček skončil jako položka jejího jídelníčku.
http://oko.yin­.cz/14/kudlan­ky/

U kudlanek se vyskytuje manželský kanibalismus. To znamená, že samička po páření sežere samečka. Děje se tak hlavně v době nedostatku potravy, v pokusech k tomuto jevu došlo zřídkakdy.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ku­dlanka_n%C3%A1bo­%C5%BEn%C3%A1

iceT

I kdyby věděl,je to sameček a má potřebu se pářit,tak mu velí příroda,a kdo ví,třeba doufá,že nedopadne.

briketka10

po páření mu uhryzne hlavu
a pak sežere celé tělíčko :(

Damiana

I když to určitě viděl v „jiné rodině“, možná věří tomu, že „ta jeho“ bude jiná, lepší. Nejde jen o hmyz…:-)
http://www.fe­mina.cz/magazin/ce­lebrity/vilny-starec-a-mlade-divky-nechutnost-nebo-treti-miza.html

anonym

ani sám nevím jak dopadnu při páření, samec kudlanky ví a snaží se přežít, bohužel hormony jsou divoké jako u lidí mezi 13–17 rokem

anonym

Jisté je, že o riziku něco tuší, ale volání rodu je silnější. Ne vždy po páření dojde
k napadení a není takové chování obvyklé jen u kudlanek. Co jisté je, že rozmnožovací (pohlavní) pud je nejsilnější ze všech . Je silnější než pud sebezáchovy a jiné. člověk není vyjímkou.