Avatar uživatele
lensen

Myslíte si,že pro středoevropana jsou zeleninové saláty v zimním období spíše škodlivé?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56 před 4076 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Odpoveď byla označena jako užitečná

Opět využívám své zkušenosti s čínskou medicínou a energií jin a jang. Nedávno jsem to konzultovala s lékařkou.

á osobně nemám na listovou zeleninu chuť, i když v létě ji sním mísu …

Listovou zeleninu bychom měli jíst v létě, ochlazuje. . Na zimu se doporučujíe kořenová zeleniná, která dodává teplo – mrkev, petržel, celer, červená řepa, černá ředkev atd. Z ovoce snad jen hrozny nebo hrušky.

Doplňuji:
Ještě odkaz na energii potravin – jin ochlazuje, jang otepluje. Ještě jsem zapomněla na kvašenou zeleninu.

http://www.zdra­vi4u.cz/view.php?cis­loclanku=2004113002

Upravil/a: annas

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?lensen Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Damiana

Ochlazují, to je pravda, ale jím je pravidelně a cítím se fajn. Nejsem pochopitelně jen o salátech, ale jako odlehčení je mám ráda. Dneska jsem měla k večeři velký zeleninový salát s rybou a nestěžuji si.:-)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
pusinka50

Proč by byly škodlivé? Naopak, sezónní zeleninou dobíjíš „baterky“, získáváš s vitaminem C zdravou energii do těla. Člověk by měl sníst každý den cca 400 gr zeleniny a 2 kousky ovoce, sezónní zeleniny myslím, aby se doplatil…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
badisko

a to proc ?…nejsou skodlive …ale muzis to doplnonovat i jinak nejde jist jen zeleninu nebo jen maso …strava musi byt vyvazena …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Pokud umíš naslouchat vlastnímu tělu, tak to Ti samo napoví. Mne celou zimu na salát chuť nepřepadla, ačkoliv zeleninu jím. Saláty škodlivé určitě nejsou, ale v zimním období mohou být stravou nedostatečnou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek