lensen

Myslíte si,že pro středoevropana jsou zeleninové saláty v zimním období spíše škodlivé?

Nejlepší odpověď
annas

Opět využívám své zkušenosti s čínskou medicínou a energií jin a jang. Nedávno jsem to konzultovala s lékařkou.

á osobně nemám na listovou zeleninu chuť, i když v létě ji sním mísu …

Listovou zeleninu bychom měli jíst v létě, ochlazuje. . Na zimu se doporučujíe kořenová zeleniná, která dodává teplo – mrkev, petržel, celer, červená řepa, černá ředkev atd. Z ovoce snad jen hrozny nebo hrušky.

Doplňuji:
Ještě odkaz na energii potravin – jin ochlazuje, jang otepluje. Ještě jsem zapomněla na kvašenou zeleninu.

http://www.zdra­vi4u.cz/view.php?cis­loclanku=2004113002

Další odpovědi
Damiana

Ochlazují, to je pravda, ale jím je pravidelně a cítím se fajn. Nejsem pochopitelně jen o salátech, ale jako odlehčení je mám ráda. Dneska jsem měla k večeři velký zeleninový salát s rybou a nestěžuji si.:-)

pusinka50

Proč by byly škodlivé? Naopak, sezónní zeleninou dobíjíš „baterky“, získáváš s vitaminem C zdravou energii do těla. Člověk by měl sníst každý den cca 400 gr zeleniny a 2 kousky ovoce, sezónní zeleniny myslím, aby se doplatil…

badisko

a to proc ?…nejsou skodlive …ale muzis to doplnonovat i jinak nejde jist jen zeleninu nebo jen maso …strava musi byt vyvazena …

anonym

Pokud umíš naslouchat vlastnímu tělu, tak to Ti samo napoví. Mne celou zimu na salát chuť nepřepadla, ačkoliv zeleninu jím. Saláty škodlivé určitě nejsou, ale v zimním období mohou být stravou nedostatečnou.