Mirek Darvas

Myslíte si, že příští Velikonoce budou normální?

hlavně pro kluky

Nejlepší odpověď
da ny

Snad ano. My máme doma normální Velikonoce i letos ;)
Bez koledníků (zejména těch cizích, kteří chodí pro peníze a čokoládová vajíčka),
to ve městě, v klidu a pohodě zvládneme.

Další odpovědi
elkon

To nikdo neví, ani vědět nemůže.

Ametyst

Nebude. Nejdřív nám Evropská unie nařizuje covidové pasy, a od nich je už jenom krůček k sociálním kreditům, jako má Čína. Inu čínský virus vyžaduje čínské řešení. Nic nebude jako dřív.

led

Máte covid pas, ste zdraví?To strašenie ešte bude dlho desiť ľudí. Bez rúška a rukavíc sa ani nepribližujte k našim dievčatám, držte bezpečný odstup, bez korbáča riadeného na diaľku mobilnou aplikáciou ani nechoďte. Elektrovozidla, bicykle a motorové tátoše nechajte doma. A hlavne dodržujte „pracovný čas od-do“. Tešte sa na povelkonočný útorok doobeda, budete zase šibnutí a namočení vy, bude „dívčí válka“

Ak myslíte, že také, ako boli za našich detských čias, bez televízie, naozaj vlastnoručne upletenými korbáčmi a nepančovanou vodou, ozajstne veselým smiechom chlapcov, aj nás, ktoré na nich radostne čakali s pripravenými výslužkami… joj, to bolo radosti. A chlapci sa museli snažiť, aby to stihli, kým zvony nezazvonia dvanástu hodinu. Hlavne ako ich gazdovia a gazdiné zdržovali tu pri poháriku, tam pri sladkosti. A peniaze ako výslužku… tie prišli až v neskorších časoch, keď sa začalo šťastie a radosť hodnotiť peniazmi. A chlapci začali prevažne chodiť len tam, kde im dávali peniažky miesto vajíčka a sladkostí .
Tak tá „naša Veľká noc“ už príde ťažko. Budúcoročná Veľká noc síce bude, aspoň dúfam, už bezrúšková, ale bude viacej zárobkovou povinnosťou a mrhaním peňazí, kto dá bohatejšiu výslužku, než veselým šantením od srdca a púťovými kolotočmi za pár šestákov. A chlapci? Opäť mnohí pocítia divokú hojdačku z alkoholu.

Mc Merkurion

… JO, a víš proč ???
… protože si na to zvyknem, a ony „normální Velikonoce“ se budou ukazovat v tv jako středověké zvyky neandrtálců, jelikož nejen kovid, ale i svět spěje k zániku a mlácení žen (jak ubohé !!!), malování vajec a tím upřednostňování bílých (jak rasistické !!!), držení půstu (jak nezdravé s následným přejídáním !!!) bude spláchnuto ve víru dějin …

Kelt

Už deset let nikam nechodím, ale všimnul jsem si, že letos nechodili kolem domu koledníci. A příští rok asi budu v práci, tak je taky neuvidím.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.