Avatar uživatele
Rokio

Myslíte si, že při stěžování by člověk měl být vždy konkrétní a říkat to osobě, na kterou si stěžuje?

Myslíte si, že je to dobrá metoda, nebo znáte nějaký lepší způsob?

příklady:

  1. SPRÁVNÁ METODA – Nejsi dochvilný. Chodíš často pozdě a mě se to nelíbí. Měl by jsi chodit včas (řečeno mezi čtyřma očima).
  2. ŠPATNÁ METODA – Přesťaň mě štvát. Jsi naprostý ubožák./Děláš špatně všechno./Všechno co uděláš, to zkazíš (ve společnosti).
  3. NEJHORŠÍ METODA – Ten hlupák zase přišel pozdě. Já se z toho zblázním. Okrádá mě o můj drahocený čas (řečeno v hospodě, nebo mezi kamarády).

Podle mě je to ideální metoda. Pokud se nám něco nelíbí, tak bychom to měli říct dané osobě slušně, ale podle pravdy a konkrétně mezi čtyřma očima a ne pomlouvat. Ostatně tak se to snažím dělat, akorát používám přitom někdy písemnou komunikaci.

Dle mého názoru je to i pozitivní lidská vlastnost oproti pomlouvání, tzv. je to o hodně lepší způsob než si to říct s kamošemi u piva.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 2082 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Odpoveď byla označena jako užitečná

Ani jednička není správná.
Neměl bys hodnotit toho člověka, měl bys zkritizovat konkrétní jednání nebo čin.

Místo tvého řešení bych řekla např.:
Nelíbí se mi, že jsi dnes přišel pozdě, protože se tím oddálilo (zpozdilo) „to a to“.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Rokio Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Konkrétní určitě. Ale ne vždy lze, nebo je vhodné/třeba systémové, stěžovat si tomu, koho se to týká.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Pokud problém s osobou vyřešíš metodou č.1, ona problém s tebou vyřeší metodou č.3. Zaručeně. Zkušenost.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek