Rokio

Myslíte si, že povinnosti určují vztahy lidí ve společnosti?

Mám tím na mysli, že čím má člověk více povinností, tím je jeho hodnota ve společnosti vyšší a obráceně. Jinými slovy nehrají při tvorbě hodnoty člověka práva tak velkou roli, ale hlavní jsou množství jeho povinností.

Mám pravdu, nebo se pletu?

Nejlepší odpověď
annas

Podívejte se na mou otázku.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-v-poradku-ze-lide-bojuji-za-lidska-prava-videli-jste-nekoho-bojovat-za-lidske-povinnosti-ci-ty-nejsou-dulezite-4

Záleží na tom, co považujeme za pojem povinnot. – dostát nějakému závazku, splnit úkol, vykonávat úřad atd.

Z mé otázky
„Neplatí třeba to, že lidé nepovažují slušnost, poctivost, spravedlnost, toleranci atd. za "morální povinnost“?
--

1. Zmíněné morální povinnost jsou samozřejmé, i když ovlivňují vztahy vztahy mezi lidmi. Neokrádají člověka o čas.

V minulosti pozdravy odrážely společenský vztah,.
Např. rukulíbám", „moje úcta“, „má poklona“, nebo „služebník“ – dnes spíš s nadsázkou. Ale stále považuji pozdrav a poděkování za důležité v mezilidských vztazích,.

2. Pokud má někdo hodně povinností – třeba pracovní, občanské atd. často mju nezbývá čas pro něco jiného, co požaduje okoli. Vztahy se často oslabují.

Rodičovské povinnosti. Rodiče nemají čas se věnovat svým dětem, mnohdy rostou jako kůl v plotě. K čemu to vede? Děti hledají emocionální podporu jinde, v partě, děti cítí, že pro rodiče je důležitější třeba práce atd.

Osobně se domnívám, že pokud má někdo náročnou práci a další jiné povinnosti, bývá unavený, často to zhoršuje vztahy v rodině. Mnohy i mezi lidmi – třeba závist, nebo pomluvy atd.

Lidé za svá práva bojovali, ale mnohé povinnosti je nezajímají, i když jsou nutné pro fungování společnosti.

Myslím si, že právo a povinnost jsou dvě strany jedné mince. Právo je totiž součástí povinnosti a kde končí právo jednoho, začíná povinnost druhého.

Např. rodiče mají právo, ale i povinnost své děti vychovávat, živit. Ve stáří je to naopak – děti pomáhat rodičům – je to jejich povinnost, rodiče mají na to právo. Myslím si, že jde o právo a povinnosti „hodnotové“, tedy morální.

Takže zda povinnosti ovlivňují vztahy mezi lidmi.? Ne vždy pozitivně. .

Další odpovědi
led

Máte to pomýlené.Pletiete sa.
povinnosti a vzťahy sa navzájom ovplyvňujú oboma smermi.

Drap

Podle mne, to tedy takto neplatí

ivzez

Rokio,

kdy konečně pochopíš, že lidé jsou stejně „hodnotní“
bez ohledu na jejich víru, povinnosti, barvu pleti, …

Navíc se opakuješ, na toto ses již několikrát ptal.

zjentek

Povinnosti vůči komu/čemu?

Rokio, je nejvyšší čas se vrátit ÚPLNĚ na začátek a začít znova jako malé dítě. Někdy nás dogmata naučí úplným sračkám a pak je dobré se vrátit, nezávisle na čísle, určujícím náš věk.

Mc Merkurion

… pleteš se, říká ti něco diskriminace ??? … všichni lidi si jsou rovni bez ohledu na vzdělání, rasu, věk, pohlaví, náboženství, sex. orientaci atd …

Rokio

ivzez: Za svoji chybu se omlouvám.