Rokio

Myslíte si, že platí obecně předpoklad, že dítě/děti by po rozvodu rodičů měly zůstat u matky?

Ze zkušeností vím, že dítě/děti po rozvodu rodičů skončí většinou u matky.

Je to pravda? Co myslíte?

Nejlepší odpověď
Malvína

Je to přirozené, k matce mají potomci blíže, až na výjimky. Vše je ale individuální. Mě vychovával převážně tatínek a dle mého vlastní úsudku jsem nijak nestrádala. Naopak jsem se naučila samostatnosti.

Další odpovědi
Drap

Bývá to tak. Ve skutečnosti o všem musí rozhodnout soud a v tomto případě je lhostejné co si myslíme.

marci1

Pokud se jedná o matku, která dá dítěti lásku, je schopná dítě vychovávat, starat se o něj ap., tak ano. 🙂

ivzez

Bohužel platí, ale podle mne by tomu tak být nemělo,
protože má každé dítě i po rozvodu právo na oba rodiče.

Bohužel jsou práva dětí příliš často pošlapána
soudy, které děti svěřují převážně do péče matky.

Většina otců je slušných, má k dětem pěkný vztah
(i děti k nim). Soudce, který rozhodne o svěření dítěte
do péče jenom jednoho rodiče podle mne poškozuje
dítě i druhého rodiče.

(Asi to vidím moc striktně, ale přijde mi hrozné
dítě bezdůvodně připravit o otce.)