Rokio

Myslíte si, že Petr Kellner šel do nebe?

Podle řady křesťanů mají bohatí lidé nižší šanci dostat se do nebe.

Já nemám právo Bohu do toho co mluvit, ale podle mě si Kellner nebe zaslouží.

Co myslíte vy?

Nejlepší odpověď
Drap

Divím se, že ty, můžeš vůbec položit takovou otázku, když jsi včera, možná už o den dříve uveřejnils zde nepovedený pokus o básničku na téma kostel a víra.

Další odpovědi
annas

Netuším, zda skončil v křesťanském nebi.

Ale v mýtech se objevuje informace, že když zemře člověk, objeví se na nebi nová hvězda, která se stane součástí nekonečného vesmíru. a zůstane navždy. Je to duše zemřelého, již mohou vidět pouze jeho blízcí.

Ponechme to jeho osudu.

hapiky

Od kdy bezvěrci věří na nebe?
Podle dostupných informací, mezi bohatými jsou i charakterní lidé. Kellner oproti jiným boháčům charakterní byl.

zjentek

Jak myslíš šel? Jakože pěšky? Tak to Kellner těžko kámo!

Pepa25

Patrně narážíte na Lk 18.25: „Snáze projde velbloud uchem jehly, než aby bohatý vešel do Božího království.“
Zároveň je ale psáno také: Mt 7.1: „Nesuďte, abyste nebyli souzeni“ nebo Řím 14:4 „Kdo jsi ty, že soudíš cizího služebníka?“
Nedovolím si proto tuto jeho „šance“ vůbec komentovat a nechávám to Soudci.

paul1

Těžko říct, podrobnosti jeho života neznám, ale vím, že věnoval desítky milionů korun na podporu kultúry, vzdělávání, vědy, i další miliony při živelných pohromách, zemětřeseních atd.

Roman71

Je na místě si položit zásadní otázku:
Sloužil Petr Kellner Bohu nebo bohatství?

Mezi vyvolené Boží služebníky nepatřil, takže odpověď je zcela jasná 😉

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.