Kura

Myslíte si, že opravdu půjdou příští rok úroky na spořících účtech do mínusu? Kdo by takto spořil?

Např. AirBank už ohlásili, že úroky na spořících účtech budou od 1.1.2017 závratných 0,00% a obávají se, že úroky půjdou do mínusu. Každý rozumný člověk, si raději přece peníze vybere a raději na nich bude fyzicky spávat, než aby je měl na účtu, kde mu za ně budou strhávat jeho peníze ne ?

quizi : Když chce člověk čistě jen spořící účet, tak bude úročen 0,00% a kvůli tomu 1,00% musíš plnit stupidní podmínky, jako je 5 x platba jejich kartou, mít u nich i běžný účet apod. Když chci využít jen jejich spořící účet, tak dostanu 0,00% ! To je prostě fakt.

Odpovědi
quizzi

Není zcela pravdou, že úroky u Airbank budou 0,00 %. Stačí 5× měsíčně zaplatit kartou.

Běžný účet – zůstatek do 100 000 Kč – 1,00 %
Spořicí účet – zůstatek do 250 000 Kč – 1,00 %
Spořicí účet – zůstatek nad 250 000 Kč – 0,20 %

Drap

Do mínusu nepůjdou.

dubraro

Do minusu půjdou úroky pro občany až tehdy, kdy budou zakázané hotové peníze.

orwell

Domnívám se, že i k tomu by mohlo dojít. Ale banky budou mít určitě připravené nabídky jiných svých produktů, např. různé fondy, jejichž pestré portfólio bude zahrnovat akcie různých firem zdejších i nezdejších, dluhopisy, atd. lišící se procentuálním zastoupením, více či méně nenažraným managementem,… Jedno ale budou mít společné: budou chtít vstupní poplatek z vložené částky v řádu jednotek procent a budou nezajištěné! Zatím hodně lidí nechává peníze na spořicích účtech s téměř nulovým úrokem, než by riskovali vstup do těchto nejistých vod. Tímto je však banky donutí a získají tak klienty do takovýchto produktů. Něco podobného jsem zažil osobně v KB a v jednom takovém fondu jsem během pár dní přišel o dost peněz (myslím v řádech tisíců). Když začne sešup, tak to potom může mizet po tisícovkách denně. Musí se to neustále hlídat, odhadovat vývoj a okamžitě reagovat. Byl jsem rád, že jsem se toho zbavil.