Lukáš Rusek

Myslíte si, že níže popsaný příznak se pojí se štítnou žlázou?

Dobrý den, je mi 14 let a jsem kluk. Byl jsem u doktorky a ta mi z odběru krve zjistila „hraniční štítnou žlázu“. Mám točení v leže, nervozitu, někdy bušení srdce. Teď mívám trošku horší vidění a mžitky před očima. Myslíte, že to k tomu patří?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
marci1

Jiná odpověď

Tebou popisované stavy nemusí „signalizovat“ nic.Jsi v pubertě, tělo se mění. Lékařka ti žádnou nemoc nediagnostikovala a zřejmě nepředepsala žádné léky. Můžeš ji pro svůj klid znovu navštívit a prokonzultovat to s ní.

Další odpovědi
Lamalam

Jiná odpověď

Zeptej se odborníků, neptej se laiků na internetu!

ivzez

Jiná odpověď

Lukáši, všechny zdravotní problémy je potřeba konzultovat
s lékařem, který zná tvůj celkový i momentální zdravotní stav.

Názory cizích lidí nejsou relevantní
a žádný seriózní lékař nediagnostikuje „přes internet“.

_______

Doplňuji:

Relevantní nejsou ani informace z lékařských webů.
Podle lékařů by se žádný laik neměl pokoušet vyhodnocovat
své příznaky sám → toto by měl vždycky dělat lékař.

Např. se zhoršeným viděním bych se obrátila na očního lékaře.
Teprve, kdyby tam bylo všechno v pořádaku, by bylo na místě
přemýšlet o jiných příčinách.

Lékaři neradi vidí, když se o diagnózu pokoušejí pacienti – laici,
protože u nich hrozí nesprávné porozumění, nevnímáních všech
souvislostí apod.

A já k tomu přidávám:
Pozor, Lukáši, abys na základě „samodignózy“
nezjistil např. zánět vaječníků!

Kepler

Jiná odpověď

Nejsem lékař, neposuzuju. Popiš své příznaky doktorce, ne nám. Ale jestli tě to uklidní, porovnej své příznaky s http://www.or­dinace.cz/cla­nek/poruchy-stitne-zlazy-jak-je-pozname/

ahold

Jiná odpověď

Rozhodně se svěř rodičům a ať jdou s tebou za lékařkou. A pro klid její i tvůj tě může poslat přímo na endokrinologii a tam ti štítnou žlázu vyšetří. Nemusíš mít žádné obavy z vyšetření. Odběr krve a vyšetření sono (ultrazvuk) jistě znáš.

Jiří Bohumil

Jiná odpověď

Konzultuj svůj problém se svou lékařkou a nech si vysvětlit, co to „hraniční“ znamená.
Ale k tebou popsaným symptomům by to mohlo mít souvislost. Manželka měla problémy se štítnou žlázou a tyto příznaky mívala též.
Ale ještě jednou opakuji, zodpovědnou odpověď Ti dá pouze lékař.
Ještě mně napadlo, pokud chceš, zkus popsat tvůj problém na netu na serveru:
https://www.u­lekare.cz/