Super guy

Myslíte si, že nás měli osvobodit Američané?

Myslíte si že nás měly osvobodit Američani?

Nejlepší odpověď
quentos

Kde? Kdy?
Jestli myslíš druhou světovou válku, tak si to pořádně nastuduj. Zajeď si třeba do Plzně, tam ti to vysvětlí. Rusové nás neosvobodili sami. A ještě to udělali z vypočítavosti.

Další odpovědi
Gus_Fring

Ano. Navíc by nás bývali osvobodili o den dříve než SSSR, jenže radši ustoupili Stalinovi, který chtěl Prahu osvobodit sám.

Emefej

Nemysleli si to ti, kteří o tom rozhodovali.

anonym

Ano, měli. Zajisté.

da ny

Myslet si můžeme, co chceme. Po těch letech je to už jedno…. Co by, kdyby….
Někdy „Myslet znamená ho—o vědět.“, říkával i náš učitel na SZŠ.

Demarkační čára byla daná. „…byl 1. května dohodnut gen. Eisenhowerem a Stalinem, nový průběh této čáry na linii měst Karlovy Vary – Plzeň – České Budějovice – Linec."
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Demarka%C4%8Dn%C3­%AD_%C4%8D%C3%A1ra
Podle některých pramenů, už v Rokycanech amíci neměli co dělat.
Pamětníci (vymírají), na ně neměli jen „dobré“ vzpomínky. Vyprovodili německé
vojáky bezpečně domů a zničili a vyplenili, co se dalo. To, aby Čechům, kteří padli Sovětům nedobrovolně do rukou, na jejich území nezústalo nic k užitku. Naložili, odvezli, Zzapálili a zničili, co se dalo (i potraviny, oblečení, látky, nejen auta a stroje). Asi, abychom si tu poválečnou bídu „na 2. straně“ pěkně užili.
https://alian­cenarodnichsil­.cz/americane-neosvobodili-plzen-americane-ji-chteli-srovnat-se-zemi/
Babi s dědou, táta i teta a strýc Plzeňáci často vyprávěli. Kamarádův tatínek
měl na Plzeň stejné vzpomínky. Prarodiče plzeňských spolužaček také.
Dnes už se o tom mnoho neví, až vymřou vnuci a pravnuci, nebude nikdo vědět nic ;).

anonym

Da ny: Tady je socialistů…po­dívejte se na Západní Německo, které se za pomocí USA dostalo na špici. SSSR s jejich poskokem KSČ nás zplundroval na 40 let.

anonym

Ne zcela. Ovšem jak rychle se z něj stal okupant.

Hufnágl

Ty jsi byl jednou z obětí okupace?

anonym

Celá ČSSR.

Hufnágl

Tak byl, anebo nebyl.

anonym

S vámi socialisty se těžko diskutuje. Beztak budete si držet svou ideologickou linii. Ano, komunisté nám dost ublížili, naštěstí v roce 68 ne.

Hufnágl

Postěžuj si. Čím tobě, tvým rodičům a prarodičům ublížili? Dědovi vzali kravku, babičce mandl, otec nemohl studovat, maminka nemohla na Západ?

Hufnágl

quentos
… a ty si nastuduj, že nás osvobodil SSSR!