Avatar uživatele
HOMER

Myslíte si že nám éčka škodí?

Jsou všudepřítomné a nikdo je neviděl.Ano není to bůh,ale umělá barviva,sladidla,konzervanty a bůhví co ještě,označované písmenem E.Všichni je často užíváme,aniž by jsme o tom kolikrát věděli.Zajímalo by mě:jsou škodlivé a co v našem organismu dělají?Dalo by se jim vůbec ještě vyhýbat?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3908 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Určitý druh éček člověku škodí. Záleží také na množství, v jakém je konzumujeme. Podívejte se na seznam těch nebezpečných.

Zdroj: http://www.emulgatory.cz/nebez pecna-ecka

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
inspektorcz

Ečka jsou v potravinách naprosto neškodné. Nezávadnost potravin na trhu kontroluje Úřad pro potraviny, který spadá pod ministerstvo zemědělství.

Zdroj: http://eagri.cz/public/eagri/p otraviny/urad-pro-potraviny/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

Éčka jsou různé látky od těch neškodných ba i prospěšných po organismu velmi škodlivé.
Dnes je lze zařadit podle škodlivosti do cca 5 kategorií. Zjedndušeně:
1- neškodné nebo dokonce prospěšné látky.(sem patší např E330 - kyselina citronová)
2-4 jsou neškodné ovšem pouze s ohledem na množství. Toto množství je ale dodrženo obvykle u jedné potraviny. Pokud tedy sníte jednu potravinu obsahující takovou látku, nemělo by se nic stát, pokud jich sníte víc, už je jejich neškodnost při nejmenším sporná.
5 - Škodlivé látky, které většinou nejsou vhodné pro alergiky, protože u nich mohou vyvolávat reakce a další skupiny lidí. Často mohou být i karcinogenní nebo se jedná vysloveně o jedy.
Odkazů je na internetu spousta.Jeden už Vám uvedla kolegyně, další Vám pošlu já. Je tam výborně udělaný vyhledavač éček a bodování, jen škoda, že tam detailněji nepopisují, jak které škodlivé éčko škodí.

Zdroj: http://www.biotox.cz/ecka/

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek