HOMER

Myslíte si že nám éčka škodí?

Jsou všudepřítomné a nikdo je neviděl.Ano není to bůh,ale umělá barviva,sladi­dla,konzervan­ty a bůhví co ještě,označované písmenem E.Všichni je často užíváme,aniž by jsme o tom kolikrát věděli.Zajímalo by mě:jsou škodlivé a co v našem organismu dělají?Dalo by se jim vůbec ještě vyhýbat?

Nejlepší odpověď
annas

Určitý druh éček člověku škodí. Záleží také na množství, v jakém je konzumujeme. Podívejte se na seznam těch nebezpečných.

Zdroj: http://www.emul­gatory.cz/nebez­pecna-ecka

Další odpovědi
inspektorcz

Ečka jsou v potravinách naprosto neškodné. Nezávadnost potravin na trhu kontroluje Úřad pro potraviny, který spadá pod ministerstvo zemědělství.

Zdroj: http://eagri.cz/pu­blic/eagri/po­traviny/urad-pro-potraviny/

Nuk nuk

Éčka jsou různé látky od těch neškodných ba i prospěšných po organismu velmi škodlivé.
Dnes je lze zařadit podle škodlivosti do cca 5 kategorií. Zjedndušeně:
1– neškodné nebo dokonce prospěšné látky.(sem patší např E330 – kyselina citronová)
2–4 jsou neškodné ovšem pouze s ohledem na množství. Toto množství je ale dodrženo obvykle u jedné potraviny. Pokud tedy sníte jednu potravinu obsahující takovou látku, nemělo by se nic stát, pokud jich sníte víc, už je jejich neškodnost při nejmenším sporná.
5 – Škodlivé látky, které většinou nejsou vhodné pro alergiky, protože u nich mohou vyvolávat reakce a další skupiny lidí. Často mohou být i karcinogenní nebo se jedná vysloveně o jedy.
Odkazů je na internetu spousta.Jeden už Vám uvedla kolegyně, další Vám pošlu já. Je tam výborně udělaný vyhledavač éček a bodování, jen škoda, že tam detailněji nepopisují, jak které škodlivé éčko škodí.

Zdroj: http://www.bi­otox.cz/ecka/