Otazník123

Myslíte si, že může letošní letní deštivé počasí nějak souviset s úbytkem letecké dopravy kvůli pandemii koronaviru?

Nerad bych tu rozvíjel nějaké konspirační teorie (chemtrails apod.) čistě z meteorologického hlediska.

Nejlepší odpověď
Kepler

Počasí nesouvisí, pandemie ano. Pokud myslíš úbytek zamořování atmosféry, nemá to zásadní vliv, třeba lodní oceánská doprava má mnohem horší vliv, stejně tak jako automobilová. Daleko nejhorší je uvolňování metanu z roztávajícího permafrostu i ze dna oceánů (nyní severní Rusko). Metan vytváří 20× silnější skleníkový efekt, než CO2.

Jo a letošní poněkud deštivější a chladnější počasí považují meteorologové za dlouhodobě normální v porovnání s extrémním suchem a vedrem posledních pěti let.

Další odpovědi
Emefej

Nemyslím.

dr.luha

Samozřejmě, obloha je čistá, práškovací letadla stojí v hangárech. Jenom blb si toho nevšimne. Ty co lítají mají běžný, několikasekundový spalinový ocas, žádný šestihodinový cáry.

Pepa25

Ne. Vyjádření profesionála – meoorologa/kli­matologa je v odkaze. V závěru zmiňuje i konspirace …

Zdroj: https://www.to­lasz.cz/news/stu­dene-a-proprsene-leto/