Boy 13

Myslíte si, že se člověk z nehereckého prostředí může stát hercem?

Lze třeba, aby člověk, kterýmu je do 25 let, nikdy herectví nestudoval, ale chtěl by zkusit prorazit a má talent na herectví, tak mohl by hrát nějakou třeba vedlejší roli v seriálu či filmu a ne hrát jenom komparz, a jak se na takovýto casting vedlejší role dostat? Co myslíte, je to reálné?

Nejlepší odpověď
Drap

Reálné o je, ale pravděpodobnost je malá. Lepší by bylo, začít v divadle

Další odpovědi
led

Záleží od toho, koho považujete za herca.
Stáva sa, že aj človek, ktorý sa náhodne dostane do záberu objektívu (a nie je vo finále vystrihnutý) je braný svojim okolím ako herec. 🙂

Ale teraz vážnejšie, ak sa chcete realizovať v hereckej postave, musíte! sa prihlásiť a hlavne zúčastniť výberového konania – casting- kde ukážete, čo vo vás je. Výber sa robí pre každú postavu, hlavnú aj vedľajšiu, aj keď nie vždy verejne.

Takých náhod, že režisér ide po ulici a osloví náhodne okoloidúceho chodca s ponukou na rolu vo filme je naozaj náhoda. (aj keď ak pozriete na niektoré životopisy, zopár ľuďom, vtedy ešte nie hercom, sa to stalo)

Takže ak sa chcete venovať herectvu a stať sa príslušníkom tejto rehole, ktorá sa odrieka života bežného smrteľníka a súkromia aj na úkor vlastnej pohody, bez ohľadu na počasie a na vlastné pohodlie, aby sa venuvala prežívaniu iných životov, tak to skúste.

Ale upozorňujem vás, že peniaze a sláva prichádzajú až po prekonaní tisícoch mil v horúčavách púští a mrazivých fujaviciach namáhavých výstupov v potom premočených maskách a kostýmoch, kým sa dostanete do vysnívaného cieľa.

Hufnágl

Podívej se na filmy od Trošky, kde hráli i neherci. Takže šance tu je a občas jsou v TV nabídky na nějakou roli.