Jack 12323

Myslíte si, že mamuti troubili stejně jako sloni?

Nejlepší odpověď
annas

Zvuk slona indického si poslechněte v odkazu Slon indický se víc podobá mamutovi.

Které zvuky vydávali mamuti, je těžko srovnatelné. Ale myslím si, že vývojem se leccost změní.

Mamuti vydávali zvuk jemnější, podobal se dětskému kňourání.

https://books­.google.cz/bo­oks?id=stl7DwA­AQBAJ&pg=PA175­&lpg=PA175&dq=ma­mut%C3%AD+k%C5%88ou­r%C3%A1n%C3%AD&sou­rce=bl&ots=GZyg­tbDVss&sig=AC­fU3U0jv2cpYPmWy­yo_yjYe22H-LLFG8A&hl=cs&­sa=X&ved=2ahU­KEwjB_cz4gvblAh­VBPVAKHfKlBTMQ6A­EwEHoECAkQAQ#v=o­nepage&q=mamut%C3%AD%20­k%C5%88our%C3%A1n%C3%­AD&f=false

https://www.zo­oliberec.cz/nav­steva-zoo-dobrodruzstvi-z-poznani-1-zvuky-zvirat-slon-indicky.html

Další odpovědi
Edison

Ne.

zjentek

A myslíš si, že jeleni troubí stejně jako srnci?

Kelt

A myslíš jako ladění, výšku, nebo melodii?

JájsemRaibek

Zítra se zeptám pradědy, snad mi to řekne.
Nebo si myslíš, že tady někdo ví, jak mamuti troubili :D

marci1

Eduard Štorch v knize „Lovci mamutů“ popisuje hřmotné troubení mamutů. 🙂

Edison

Marci, ač Eduard Štorch byljeden z nejlepších v popisech těchto zvířat ve své době, odpovídalo to tehdejšímu poznání. Dnes jsme kapku dál a víme, že se v mnoha věcech značně mýlil. Tím rozhodně neshazuji jeho nadání, umění a dílo. Fak byl skvělý, ale jak jsem psal v úvodu tohoto příspěvku.