Rokio

Myslíte si, že mám na to, abych získal dostatečný finanční majetek na byt pro moji mamku, až bude ve starobním důchodu?

Byt, který chci mamce koupit, by měl stát podle dnešních cen 2.000.000 Kč (dva miliony Kč) + inflace.

Zde uvádím podklady pro vaše rozhodnutí:

  • doba investování (prozatímní) = 3 roky a 3 měsíce
  • aktuální výše mého finančního majetku = 417.900 Kč
  • nárůst finančního majetku za tři roky = z 223.800 Kč až na 384.100 Kč (fin. majetek se zhodnotil za tři roky o 71,6 %)
  • zdroje hlavních příjmů = invalidní důchod a zisk z investic (pozn: prodej moderního umění moc nevynáší)
  • názor finančního poradce = do svých 50-ti let bych měl nastřádat požadovaný fin. majetek pro koupi bytu pro svoji mamku (fin. poradce počítal s inflaci 2 až 3 % za rok), pokud bych neměl klasickou práci
  • vlastním 0,03 Bitcoinu (možnost jejich zhodnocení v budoucnu); drobné investování do této kryptoměny v době jejího poklesu

Co si myslíte o mém plánu? Máte nějaké rady a tipy, jak učinit moje hospodaření více efektivní?

Odpovědi
Mc Merkurion

… jak jsem ti psal zde: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-rikate-na-moje-zisky-z-investic-behem-poslednich-tri-mesicu-myslite-si-ze-jsem-dobry-investor#discussion v diskuzi >>> měl bys máknout, i poradce se shodne okolo padesátky, a kolik bude mamce ??? … stačí si ho vůbec užít a nebo se již na stará kolena nebude chtít stěhovat ???
… možná na to máš, ale ???