zvonisek

Myslíte si, že mají vědci pravdu?

V tom, že tvrdi, že každé tělese, každý organismus má určitou energii, ktera nikdy nezanikne. Ani po smrti, či zničení. Prý bude pořád existovat, pak už jde jen o to, zda se někam přesune. Či nikoliv. Např. Kámen má energii, rozbíjí ho a štěrk má pořád energii.

Nejlepší odpověď
aliendrone

É=emcénadruhou – nic? No tak jinak, v každém gramu hmoty (jakékoliv – živé, mrtvé) je přibližně 25 000 000kWh energie. A že to je pravda máme odzkoušeno např. jadernými zbraněmi. Nebo elektrárnami. A zkrátka mnoha způsoby, takže tomu můžeš věřit. ;) :D

Další odpovědi
annas

Seznamte se s filozofiií a jejími zákony, např. zákonem dialektiky. Tyto zákony jsou odvozeny z vývoje přírody i společnosti.

To, co uvádíte s těmi kameny souvisí se zákonem přechodu kvantity v kvalitu a naopak. Velké kameny se rozpadly na malé, takže došlo jen k přeměně – k pohybu, = tzv. energie.

Všechny kvalitativní rozdíly v přírodě se zakládají na rozdílném chemickém složení, nebo na rozdílných množstvích, resp. formách pohybu (energie), nebo jak tomu většinou bývá na obou.

Myšleno filozofická kvalita – jde o souhrn vlastností, jimiž se jev, věc jako celek odlišuje od jiného.

Je to samozřejmě složitější, projevuje se v zákonech fyziky i chemie i biologie.

Příčinu této změny ovlivňuje tz. zákon rozporu , ten je základní silou vývoje. Jsou to protiklady, které na sebe působí, ale vytvářejí celek. Např. příčina x následek. Co bylo příčinou rozpadu kamene?

Třetí zákon je negace – že vývoj pokračuje, původní pohyb (energie) je negovaný, projeví se jiný na nové úrovni.

Kepler

Podle zákonů termodynamiky energie nevzniká ani nezaniká, může se jen přeměňovat z jedné formy na jinou. Teoreticky jen při absolutní nule klesá entropieš soustavy na nulu, této teplotě se můžeme jen neomezeně přiblížit, ale nikdy jí nedosáhneme.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Termodynamic­k%C3%BD_z%C3%A1kon

bolak

Jasně že jo, jedna taková teorie říká že jedno prdnutí může zlomit motýlovi křídla, nebo jak to bylo..

anonym

viz odpověd od „aliendrone“ … jen k tomu dodávám, že lidé si vždy vědecký výklad vyloží po svém a pod energií ukrytou ve stavebních kamenech samotné hmoty si budou představovat nějaké hlouposti jako auru, boha a podobně 🙂

Moderátor absolutně nezvládal svou úlohu, tak slabý výkon se skutečně nedá srovnat s Moravcem a jeho schopností zjednat pořádek ve vybuzeném publiku téměř okamžitě.

zjentek

Já myslím, že že vědci se usilovně snažej podobný pravdy vyvrátit.

Dochy

Kepler: „Podle zákonů termodynamiky energie nevzniká ani nezaniká… …Teoreticky jen při absolutní nule klesá entropieš soustavy na nulu,…“

Tohle trochu vypadá, jako by pokles teploty znamenal vznik či zánik energie… Ale teplota může k té nule klesnout jen v případě že se energie přesune jinam. (a to se nestane automaticky, o to se musí někdo přičinit)

zvonisek

Pište prosím ještě sem, omylem jsem uzamkla otázku.

vagra

Bolak..tak nějak to bylo :)