Super guy

Myslíte si, že lidé s autismem mohou sloužit v armádě?

Odpovědi
Drap

Moou, pokud to schválí lékař.

Rokio

Nevím, jestli v armádě, ale vím, že u policie ne.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

Rokio: Tím seš si jist? Pojem autismus zastřešuje dost velký rozsah různých problémů včetně Aspergerova syndromu (typicky silně nadprůměrně inteligentní člověk) Lidé starší než cca 20–30 let z velké části ani nebyli diagnostikováni na PAS (a je jistá pravděpodobnost že i spousta mladších je nediagnostiko­vaných) – takže ani nevíme, kolik lidí s PAS už u policie slouží.

Osobně si myslím, že bude záležet na konkrétním individuálním posouzení.