rosa

Myslíte si, že lékaři nepůjdou na pracák? Co si vlastně myslíte obecně o této věci?

Doplňuji:
Já si taky myslím, že je to vydírání. Už je vidím, jak sbalí zaměstnané protějšky, děti ze škol a budou se stěhovat. Pokud jich několik, skutečně několik odejde, tak budou podrobeni různým konkurzů jak z praxe, tak z jazykových znalostí. Málokdo bude úspěšný. Když dají výpověď třeba řidiči autobusů, tak jsou nahraditelní a nehazardují tak hrozně se zdravím nás všech. Kde je ta jejich přísaha a bezplatné studium?

Odpovědi
mosoj

Ne, lékaři na pracák nepůjdou. Tam půjdeme my a oni nás stejně vyhodí.

mojitek

Osobne si myslim,ze vetsina lekaru u nas je obycejna chátra,obycejní felčaři.Bohuzel mam takove zkusenosti.A navic-oni si musi uvedomit,ze tady nejsme s platy jako na zapade.Tech opravdu kvalitnich lekaru co by si zaslouzili vyssi platy je opravdu hodne malo.

Radak : TAM se ale k pacientum musi chovat jinak nez tady..
Doplňuji:
Radak : tak to mi spadl kamen ze srdce ,a ja myslel,ze horsi uz to byt nemuze.. ☹

Radak

Podle mého ne tolik. Část jich má soukromé ordinace a v nemocnici pracovalo jen na část úvazku. A další část možná opravdu odejde do německých zemí, prý se tam na ně těší kvůli odbornosti. Četla jsem článek, že v Rakousku budou mít lepší plat a pracovní podmínky srovnatelné jako tady a v Německu lepší plat i pracovní podmínky.

Doplňuji:
Nebojte se, odejdou jen ti úspěšní. Felčaři tady zůstanou.

GM

Jejich aktivitu ohledně výpovědí považuju za vydírání a nenažranost. Myslím, že většina z nás by chtěla taky zvýšit platy na trojnásobek. Odejdeme proto všichni na západ? Hnali by nás odtud svinským krokem. Lékaři by se měli postavit nohama na zem a zhodnotit realisticky, co je v této zemi v současné době možné a co ne, nebrat si své spoluobčany jako rukojmí.

anonym

Rozumím tomu tak, že chtějí pořádné peníze. Co nemohu vyřešit neřeším.

◊Potká v nemocnici neurolog kolegu gynekologa a říká mu :
„U nás je to na nervy a jak u Vás?“◊

anonym

To všechno je víceméně fakt,ale ti,kdo tahají za provázky jsou Odbory.
Najednou se všem lékařům rozsvítilo v palicích?
Tohle mohli udělat dávno,samostatně, a bez toho bince.