petka

Myslíte si, že kvalita šampónu zásadně ovlivní kvalitu vlasů?

Zajímalo by mě,jestli se mi vyplatí investovat do dražšího kvalitnějšího šampónu?Jestli budou moje vlasy viditelně kvalitnější – pevnější, lesklejší a zdravější,pokud odhodím „levné“ šampony z obchoďáků..

Nejlepší odpověď
tom004

Myslím si,že je to úplně jedno.U drahých šamponú,platíte značku a většinou ne kvalitu.A žádný šampon kvalitu vlasu moc nezlepší.

Další odpovědi
odik

Dlouhou dobu jsem kvůli lupům používal HEAD&SHOULDERS (jediný, který mi zabral), ale vlasy jsem po něm měl jak hřebíky a šíleně vysušený … teď používam L'ORÉAL ELSÉVE a ty vlasy jsou o poznání lepší

pokud ale chcete opravdu kvalitnější vlasy – nezáleží ani tolik na šamponu jako na používání balzámu na vlasy po každém mytí

barnajka

Nejde ani tak o značku nebo cenu („kvalitu“) šamponu, ale musíš si vybrat ten správný pro tvůj typ vlasů. Je zbytečný kupovat si šampon na lupy, když s lupy problém nemáš.. a stejně tak bys neměla používat šampon na mastné vlasy, když se ti od přírody vlasy vysušují a třepí. Používáním nevhodných přípravků svým vlasům uškodit můžeš, ale obráceným směrem až tak velký zázraky nečekej. Když si vybereš ten pravý šampon, který tvým vlasům opravdu sedne, můžeš po čase pozorovat, že vlasy budou vypadat celkově zdravější, pevnější, konečky se přestanou tolik třepit… Věř ale tomu, že ten oslnivý lesk a diamantový třpyt je jenom sprostý reklamní trik – tohle s tvými vlasy nedokáže ani ten sebelepší šampon.

Přesto bych samozřejmě nekupovala to nejlevnější, co na trhu je – ono když 2 litry šamponu stojí 30Kč, je to trošku podezřelý :)) Myslím si, že to, co běžně seženeš v obchodech, by ti úplně mělo stačit – nevěřím, že šampon za 1500,– má schopnosti úměrné jeho ceně :) Nevětší luxus, co jsem svým vlasům kdy dopřála, byly šampony od Vichy. Flaštička stojí kolem 300Kč, ale když čas od času trápí lupy, tahle investice se vyplatí. Víc jak tři stovky bych ale za šampon nedala už z principu – platit jen za značku se mi fakt nechce.
Ono šampon jako takový opravdu na kvalitu vlasů nemá až takový vliv – vlasy potřebují hlavně výživu zevnitř. Na to, aby šampon vůbec stačil vlas vyživit, ho necháváme na hlavě působit až příliš krátce. Takže spíš se zaměř na správnou životosprávu a taky svým vlasům dopřávej hloubkový výživný zábal nebo masku, klidně i „obyčejnou“ domácí :)

Džuls

Podobne ako názor vyššie používam už niekoľko rokov len šampóny-HEAD&SHOULDERS- tiež mi ako jediný zabral na lupiny. Po umytí mám vlasý čistučké, voňavé, avšak samozrejme používam aj kondicionéry, masky a rôzne prípravky na lesk, rozčesávanie a podobne. Čiže k Tvojej otázke- či investovať- je to individuálne. Ja radšej investujem 🙂

Valky

Myslím si, že jo… Například head&shoulders jhe výborný proti lupům, dříve jsem s nimi měla problém a používala jsem ho asi půl roku a lupy js8ou pryč! Přítel o jiném šampónu nechce ani slyšet… Já používám L'oreal atd… Po jiných – levnějších – šampónech mám mastné vlasy hned den po umytý, nebo je mám hrubé na omak, nebo nepoddajné a krepaté a nejlépe vše dohromady! Vlasy mám teda skoro po pás.. Takže asi záleží na typu vlasů – já je mám spíš jemnější…
Vždycky jde hlavně o dlouhodobé užívání, pro vlasy je nejhorší střídat jeden šampon za druhým… Je nejlepší vybrat si jeden typ, který Vám vyhovuje a toho se držet.. :)

barčča

každé vlasi potřebují něco jiného něktéré jsou vysušené těkteré mají lupi ja bych skusila tolik šamponu dokud náký nezabere

WeeBear

Podle mě nejde nejde o to, jakou má šampon cenu, ale o jeho složení. Bohužel se shoduju s názorem, že kvalitním firmám platíš přes polovinu z ceny pouze za reklamu, samotný výrobek má jen malou cenu. Každopádně nejsou nejlepší ani nejlevnější šampony. Nejlepší je poptat se známých, kteří mají stejnou stabilitu vlasů, jako Ty, co používají oni, pokud jsou se šamponem spokojení, tak se poptat na to, kde šampon koupili, za kolik atp.