Rokio

Myslíte si, že kočkám je jejich pán ukradený?

Je pravda, že všem či většině kočkám je šumafuk jejich páníček, nebo se mýlím? Mají kočky rádi svého páníčka, tedy osobu, která o ně pečuje s stará se o ně?

Nejlepší odpověď
briketka10

Ty kočky, které běhají venku těm záleží jen na tom, jestli
seženou něco k snědku a někdo jim něco dá. Rády se
vracejí tam, kde si pamatují na dobré lidi.

Kočky domácí válející se u kamen a chrnící na gaučích
mají své páníčky rády. Aspoň ten můj kočičák mě o tom
neustále přesvědčuje tím, že za mnou chodí, jako pejsek,
kdyby nemňoukal, tak štěká. Je mazlivý a hodný.

Ad oreztez

Já nesdílím Tvůj názor k tomu článku, ale přikláním se k tomuto:

rarach 08:16 21.05.2017 37.188.129.XXX
Jsem dlouholetý chovatel koček a mnohé o nich vím. Jenže na pitomosti tohoto druhu, které jsou popisovány v tomto článku, kde se autor opírá o tvrzení „vědeckých kapacit“ , mám na to zcela jiný názor jak je popisováno. Ano, kočka je dominantní zvíře a velmi náladové, ale svého páníčka chovatele, který se o ni stará, poskytuje ji kvalitní potravu, hraje si s ní, nikdy nedá dopustit a bezmezně ho miluje.

Další odpovědi
zjentek

Myslím, že kočky neznaj pojem „mít rády“ a „milovat“. Kočka důvěřuje, anebo nedůvěřuje.

Jinak důvěra je velmi citlivá záležitost, ty pudy budou v tomhle ohledu u koček fungovat nejspíš nějak podobně jako i u ženskejch- jedinkrát ji nakopni a v tu ránu zapomene, žes ji třeba deset let krmil.. ;o

lota

Mýlíte se. Každý pán kočky ví, že kočka je sice svéhlavá osobnost, ale svého pána má ráda – zvláštní kočičí láskou.

briketka10

Promiň mi chybu v nicku.
Děkuji.

orestez

22. května 2017, 16:50
EuroZprávy.cz / ČTK

Kočky jsou malá chlupatá a roztomilá stvoření, která se promění v šelmu jen pokud spatří možnou potravu, která je menší než ony. Patrně je to ale právě velikost, která brání domácí kočce, aby vás zabila.

Odborníci mají jasno. Dříve nebo později by k tomu jinak zřejmě došlo. Naznačují to výzkumy vědců, kteří se zabývali chováním koček domácích i divokých. Jsou prý dominantní, neurotické a impulzivní. Nijak zvlášť se neliší třeba od lva. http://veda-a-technika.euroz­pravy.cz/veda/190047-kocky-jsou-skryti-zabijaci-podle-vedcu-by-utocily-i-na-lidi-kdyby-byly-vetsi/

Komentáře pod tím jsou zajímavé.