autacek

Myslíte si, že klece na slunci, do kterých pozavírají migranty proudící na sever, jsou správné řešení?

Ve střední Americe pochytané migranty směřující na sever vždy přes den zavřou do takových velkých klecí na slunci a večer, když jich je víc, je převezou v dobytčáku na jižnější hranice své země. Tam si je přebere protistát, šup s nimi do další klece a pokračuje to až do země jejich původu. Přijde mi to kruté, ale zase je to efektivní a po návratu jistě i preventivní odpudivé opatření pro další. Nedělá tedy Evropa někde chybu? A proč je v USA nechtějí?

Nejlepší odpověď
led

Z jednoduchého dôvodu Europa tieto klietky nepoužíva. Aj imigranti sú ľudia, na čo vo vami menovaných oblastiach zabúdajú. Klietky nemajú len fyzicky zablokovať pohyb, ale hlavne zlomiť psychiku zadržiavaných.
Dôvod, prečo USA na svojom území chce mať len regulovaný prísun imigrantov je v prvom rade ekonomický – peniaze, peniaze, peniaze. Veľa nekvalifikovaných ľudí, bez práce niečo stojí. Ľudia bez zákonných tj legálnych príjmov si zákonite hľadajú iný spôsob príjmu pre svoje prežitie, tým narastá zločinnosť a zase sú tu peniaze,penia­ze,peniaze a mohla by som postupovať vo vypočítavaní bodov ďalej a ďalej…
Europa začína mať podobný problém.