jirka F

Myslíte si že když to počasí potáhne dál tímhle způsobem(parnem) tak nakonec vyschnou některé řeky ?

Já nevim no možná přeháním ale co když opravdu vyschnou je tu velké riziko i když přijdou v neděli průtrže a silné bouřky tak si myslím že pak bude zase parno a nakonec vyschnou některé řeky nebo to budou jenom pramínky ale uvidíme.

co si o tom myslíte vy.

Nejlepší odpověď
Drap

Teoreticky se to stát může, prakticky je to však v dohledné době značně nepravděpodobné.

Další odpovědi
anonym

Jsem ročník 1953 a pamatuji daleko horší parna a řeky nevyschly.Ano, nebyla voda v některých studních ale voda v řece byla vždycky.Bydlím v Krkonoších a ještě se nestalo abychom se v Jizeře nekoupali kvůli tomu, že tam netekla voda.
I když na druhou stranu, dneska je více zabetonovaných a zaasfaltovaných ploch než dřív a na různých loučkách voda vždy stékala do Jizery.Dneska tam jsou parkoviště pro supermarkety a tak už spodní vody nemají kudy odtékat a vyvěrat na povrch.
A to je důsledek kapitalismu.Raději si svoji přírodu zdevastujeme, ale potraviny dovezeme do supermarketů.

lexx

nemyslím…za mejch školních let (asi tak 40 zpět) bylo horko, nezapršelo celé prázdniny a řeky nevysýchaly, ale…to bylo centrálně plánované hospodářství tak asi proto, že jo

mosoj

Zcela určitě a nejenom řeky, ale i studny. To je jisté.
Není daleko doba, kdy voda bude dražší než benzín. Celá změna podnebí má zrychlující se tendenci.
Doplňuji:
Pravdivé údaje nelze zveřejnit.

cochee

Kde máš jaké parno?? Teploty v posledních dnech stoupají na příjemných cca 25+°C. Tomu říkáš parno? To máš tedy velmi krátkou paměť… tedy, pokud ti není cca 7 roků, že si nepamatuješ opravdická parna.