shigo

Myslíte si, že když mám dyslexii, mám šanci dodělat gympl?

Mám dyslexii a v září mám nastoupit na gympl, mám z toho trochu strach ._. myslíte, že s poruchou mám šanci gympl dokončit?

Nejlepší odpověď
Reezo

Každý má svou šanci. Já osobně na to trpím také a ještě jsem dysgrafik (nebo jak se to píše). Jsem naprosto schopný dostudovat vysokou školu kterou studuji.
Pokud to sám v sobě nevzdáš, tak máš šanci, že to zvládneš.

Další odpovědi
gecco

Znám několik graduovaných dyslektiků – takže proč ne?
😉
Koneckonců – kdybys neměla šanci gympl dostudovat, těžko by ses na něj vůbec dostala…

arygnoc

dyslexia je v 99% prípadoch liečiteľná.
robte s tým niečo.
popri štúdiu, samozrejme.

;-Q

Adula.57

Jsem na střední a taky mám něco takového (nevím co z toho), ale vše zvládám dobře. Pokud s tím budeš mít problémy, tak si dej do školy potvrzení a budeš mít víc času na testy, nebo na to bude nějak braný ohled. Výhodné je to taky u maturity, kde dostaneš o trošku víc času.

Šidlo

no, pokiaľ viem, aj dyslexia má viac stupňov…máte problém poriadne a rýchlo prečítať a pochopiť text, či vôbec prečítať text?

predpokladám to prvé, ak vás už prijali, asi máte dobrý prospech (alebo sa učíte výlučne počúvaním?)

áno, môžete dokončiť školu, ale pripravte sa na:

  • netolerantných až šikanujúcich učiteľov, čo neveria v existenciu porúch učenia

(ak ste z väčšieho mesta, asi nie…ale je to vždy možné)

  • ak je to celkom dobrá škola, môžu tam byť ambiciózni šikovní spolužiaci, ktorí by tiež radi šikanovali znevýhdnených
  • asi nebudete mať samé jednotky…možno ani dvojky (opäť, aká je úroveň tej školy?)
  • možno zvládnete prvédva,tir roky dobre a potom príde maturita…viem, že v česku ju sprísňujú z roka na rok…rátate s tým?
  • bude to veľký stres.......z u­čenia sa zbláznili aj mnohí úplne zdraví premianti, nieto ešte dyslektici…boli ste u špeciálenho pedagóga/psycho­lóga, či je pre vás gympel vhodný?

ak toto všetko máte dobre premyslené, škola má povesť tolerantnej a rodičia vás netlačia do super známok…tak to dáte