Monie

Myslíte si, že kdyby se Evropa rozpadla byli by jsme na tom lépe?

Bohužel moc do politiky nevidím (je mi teprve 16 let) ale trochu se o to zajímám. A ráda bych se s vámi tady podělila o moji úvahu. Kdyby se Evropa (jak se říká) mohla rozpadnout, tak si myslím, že by jsme na tom mohli být poněkud lépe. Mohli by jsme si pěstovat, dovážet a vyvážet větší množství než teď. Zrušené fabriky by se třeba rozjeli a klesla by tím nezaměstnanost. Nebo by se konečně někomu tam nahoře mohli otevřít oči a zařídil by, aby jsme nevydělávali na cigány. Rasista nejsem, ale myslím si že oni žijí z výplat čechů (samozřejmě naštěstí ne všichni). A já se ptám, myslíte si že by se to tu opravdu mohlo zlepšit „kdyby náhodou“? A nebo by se to ještě víc zhoršilo (pokuď to teda jde)?

Nejlepší odpověď
arygnoc

svět spěje ke globalizaci, nejenom finanční.
rozpad Evropy by byl politický průser, Evropa by se stala jednodušším cílem pro islamizaci (ta je totiž teď bezprostřední hrozbou).
Je, mělo by být, pudem sebezáchovy, zachovat jednotnou Evropu, ale změnit politickou atmosféru, politicko-ekonomickou atmosféru (zrušit dravý kapitalizmus, nastolit zřízení, v kterém se bude mít aspoň trošku dobře širší masa lidí, zejména ti, kteří vytvářejí hodnoty (ale ne socializmus)- dělníci, zrušit neskutečné příjmy bank, pojišťoven, monopolů, zkrátka, dát zejména ekonomiku do pořádku (a potom i ty problémy mezi jednotlivými státy pominou)).

Další odpovědi
lexx

ne, nastal by stav destrukce, chaosu, zmatků
jako rozpadem RVHP či Soyuzu (CCCP)

Drap

S touto, nrbo podobnou vládou by se to ještě spíše zhoršilo.Bylo by to těžké na všechny strany. Ono znovu rozjet fabriky, které nemají už odborníky, stroje jsou rozkradené a nemají kontakty je velice obtížné.V každém případě, kdyby se Evropa rozpadla / a ona se rozpadne, protože takovéto umělé monstrum nemůže fungovat a nikdy ještě ani nic podobného nefungovalo. Za jak dlouho to bude je otázkou času. Může to být brzy, ale taky třeba za 30 let/, tak se dá předpokládat, že celou Evropu by zřejmě zavládl chaos a další a asi i dlouhodoběj­ší krize.

terry

Než se začneš věnovat politice, nauč se správně český pravopis.

Záleží také na tom, kdo by tok peněz v ČR spravoval.
Současný systém evidentně nefunguje.

dudu

Milá Monie, když pominu fakt, že takto formulované závažné myšlenky by neměly obsahovat pravopisné chyby, je třeba s ohledem na tvůj věk ocenit jejich obsažnost, nikoliv však hloubku. Pohlédneš-li do minulosti pak zjistíš, že tak to ve světě nikdy nefungovalo. Naposledy se o tom přesvědčili soudruzi propagující komunismus. Dnes se dílem nejblíže možnému scénáři přibližuje příspěvek kolegy Arygnose, ale ani on nenašel to pravé „ořechové“. Pokud se v krátkém čase nalezne autor generálního řešení celé současné šlamastiky, určitě bude nominován na Nobelovu cenu. Zatím se modleme, aby se dotyčný už dnes alespoň narodil.

led

Zjednotená Európa do Únie vznikla účelovo ako obrana proti rozpínavosti USA, na ochranu záujmov hospodárstva jednotlivých štátov. Pokiaľ táto hrozba bude jestvovať, EU sa udrží (ak nebude rozbitá zvnútra).
Predstavme si rozpad EU v malom, podľa nedávnej minulosti, rozpad SSSR, ČSR, Juhoslávie na národné štáty.