Myslíte si,že kdyby se dodržovalo…

.....desatero božích přikázání, byl by v křesťanském světě ráj na zemi?

Nejlepší odpověď
annas

První tři přikázání, která jsou oddělena od ostatních, jsou určena pro věřící.

Takže těch zbývajích sedm jsou vlastně pravidla pro to, jak se má člověk chovat. Nemusí jít jen o křesťana. Ale ráj by určitě nebyl. Každý by si našel nějaké zdůvodnění, proč to dělá tak. Vždy se dá pravidel zneužít, pokud jejich dodržování nevychází z vnitřního přesvědčení člověka.

Další odpovědi
poa.li

Ano. Ale důležité je, aby to dodržování pocházelo z vnitřního přesvědčení – aby člověka k tomu dovedlo jeho svědomí a ne strach z trestu, popřípadě touha po odměně. Nejen v tom křesťanském světě…

anonym

Zde je jeden názor křesťana,podle mě všechna nařízení,přiká­zání,pravidla jsou vždy porušována.

Zdroj: http://krestan­skemyslenky.blog­spot.com/2010/11­/desatero-prikazani.html

fofbal

Protože jsme lidé a každý jsme jiný, není možné toto říci. Toto je možné vyslovit jen každý sám za sebe a podle toho se snažit konat.

led

Kromě toho křesťanů není na Zemi až tolik. Nejvíc je vyznávačů Alaha

stana73

Ať už člověk věří,nebo ne,když si přečte přikázání,měl by se ned sebou a svým světem zamyslet.Jakou má duši pozná,když může zůstat se svým mozkem sám.Zkuste se třeba v čekárně u doktora zamyslet bez toho, že by jste četli,poslouchali hudbu,nebo telefonovali.Neměli by jste se se svým mozkem nudit …