Myslíte si že jsou velké prázdniny moc dlouhé?

Myslíte si, že dva měsíce prázdnin je moc? Pokud jste student: Těšíte se do školy?
Pokud jste rodič: Těšíte se až velké prázdniny skončí? Až Vaše děti půjdou do školy a bude od nich ,,klid"?
Dospělý člověk bez dětí: Jak 2 měsíční prázdniny vnímáte vy?

Nejlepší odpověď
quentos

Děti nemám a jako učitel na jazykovce mívám o letních prázdninách tradičně „okurkovou sezónu“, kdy vyučovacích hodin je pět a půl. Po tom celoročním maratonu to ale vítám, rád si v létě odpočinu.

Další odpovědi
marci1

Myslím, že jsou tak akorát. V posledních letech se zdá, že by letní prázdniny mohly být posunuty z 7.-8. měsíce na 6.-7. měsíc roku, kdy se zdá být lepší počasí. 🙂
Jak dlouhé mají prázdniny jinde ? Nejdelší letní prázdniny mají v Evropě děti v Itálii, Turecku a Pobaltí, kde se ve školách neučí 13 týdnů. Naopak nejkratší volno mají žáci v některých švýcarských kantonech, kde se školy přes léto zavírají jen na pět týdnů. Další podrobnosti o délce prázdnin ve zdroji :

http://relax.li­dovky.cz/nejdel­si-prazdniny-maji-deti-na-jihu-evropy-a-v-pobalti-pgp-/zajimavosti.as­px?c=A140619_094343_ln-zajimavosti_ape

Drap

Připadají mi tak akorát

anonym

Mám děti ´velké´, takže prázdniny jsou mi fuk.
😉
Ale – pokud si pamatuju, pro

  • dítě jsou krátké – nikdy jsem nestihl všechno, co jsem chtěl
  • studenta jsou krátké – nikdy jsem na brigádě nevydělal dost peněz

😉

MrnousakCZE

žádné prázdniny nejsou moc dlouhé :D

kavac

Pro děti jsou velké prázdniny krátké.
Pro rodiče jsou dlouhé. Rodiče nemají tolik dovolené a vyvstává otázka kdo děti pohlídá. Babičky a dědečkové jsou dnes ještě zaměstnaní, dětské tábory kratší a hlavně o hodně dražší než před lety.

setapouch

Na regeneraci by nejspis stacil mesic, zvlast, kdyby se pridaly treba dva tydny v prubehu roku navic. Ovsem nevim, jestli by se behem mesice stihly prostridat vsichni zajemci o tabory, brigady atd.

Bud za dva mesice rada, az nastoupis do prace, budes mit ze zakona jen ctyri tydny dovolene.. A to si jeste tyden vyplacas na nejruznejsi zarizovani behem roku :)

Dospely clovek bez deti, studujici VS pri praci, ale zakladni a stredni si jeste pamatuju :)

Nechápavé

Jsem student a 2 měsíce je strašně málo alespoň pro mě…Utekly rychle ;) Uz zase skola vubec se netesim ;))

melanie

Pro mně jsou prázdniny moc krátké. Ale připadá mi, že se školou je to tak trochu z extrému do extrému. 10 měsíců v kuse se učit a pak 2 měsíce nic nedělat. Za tu dobu jsem si neodpočla, nestihla jsem všechno co jsem chtěla a celou např. matiku zapomněla.

Nevíteto?

Jak pro koho 🙂, pokud máš ve škole kamarády a těšíš se na ně, tak jsou moc dlouhé, pokud tě ve třídě nemá nikdo rád a bojíš se začátku prvního dne je i rok málo, vím že někde začínají prázdniny už 15.6. a končí stejně jako tady.