Avatar uživatele
tornadolou

Myslíte si, že jsou u nás soukromé školy kvalitní?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4518 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
WeeBear

Těžko říci. Mám od nás dva kamarády, kteří studují (vlastně jeden už dostudoval) soukromou školu.

První je na takové kde ‚si zaplatíš i maturitu‘, škola, která si udělala reklamu pro lidi, kteří na maturitu jinak nemají. Učitelé jim do hodin nechodí, ve škole tráví maximálně tři hodiny denně, nemusí nosit omluvenky. U testů i maturit jim napovídají, aby vypadalo, že má škola úroveň. Už se říkalo o tom, že maturity budou na jejich škole provádět zcela cizí učitelé-to pak děcka nebudou mít šanci.

Druhý kamarád, také na soukromé škole, mi řekl, že je rád, že na ni šel, jelikož se tam učitelé opravdu snažili, výuka byla kvalitní a opravdu za něco stála. A že se tam něco naučil. Došel na tu úroveň, že v září nastoupil na dva univerzitní obory.

.. Jde opravdu o školu. Většinou mám ale zkušenost, že soukromé školy jsou celkem kvalitní, ale vyskytnou se i jisté extrémy, viz první případ.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
simonwlol

Záleží jestli je ta škola na principu Harwardu nebo na principu toho, že zaplatíš a za 4 roky občasného chození do té budovy dostaneš maturitu. Ale obecně české vzdělání není na nejlepší úrovni se Švédskem nebo Nizozemskem se to nedá srovnávat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
venkovan

Záleží jak která. To nelze říci paušálně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Adri ..

Záleží asi taky na škole. Já chodím do 9. třídy na soukromou školu. Před 2mi lety byla základní ale udělali soukromou. O hodně se zlepšila, myslím že soukromé školy jsou přínosem pro ty co na to mají.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jmhad

vše záleží na lidech,tedy vyučujících.Pravdou je,že pokud soukromé školy přeplatí a přetáhnou dobré kantory,pak jsou lepší,ale.....

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek