Ondrej01

Myslíte si, že jsme národem xenofobů?

Zdá se mi, že jakmile se někde řekne slovo „uprchlík“ nebo „migrant“ hned se začnou všichni šklebit a představují si člověka tmavé pleti, s bombou na hrudi a se zbraní v ruce, který v nejlepším případě prolézá domy a hledá svoji ženskou oběť.
Tohle mi rozhodně normální nepřijde.. Jak by bylo Vám, kdybyste museli utíkat ze svého vlastního domova a někdo by si tohle myslel o Vás?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… nejsme národ xenofobů, jen máme strach, a oprávněný, oni ty zátarasy na vánočních trzích, bombové útoky za rohem (jsme přeci v EU, takže skoro jeden stát), naše zkušenosti s našimi nepřizpůsobivými, to nic nikomu nepřidá …
… co si myslet o USA, který maj nejpřísnější přistěhovaleckou politiku? v tomto případě si z nich nemáme brát příklad a každého žadatele o zelenou kartu prověřovat?
… podívej se kolik je zde vietnamců, ukrajinců (nerad, ale musím jmenovat i bratry slováky), copak někomu vadí? … ne … oni se totiž přizpůsobili …
… ale muslimové a jiní, kteří k nám utíkají, jsou spíše ekonomičtí migranti a svoji kulturu si nejen berou s sebou (to je normální), ale snaží se ji nám vnutit, a to už nám vadí …

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Ne. Vzal by jsi si do rodiny někoho , kdo je evidentně potenciální kriminálník?
Asi taky těžko. A bohužel, velké množství migrantů, zejména z muslimských zemí, jimi jsou. Ale slušných Vietnamců, Ukrajinců a přistěhovalců z dalších různých národů je u nás dost a pokud respektují naše zákony, povinnosti a kulturu a pracují, nikdo jim zde v klidném životě nebrání a nikdo je nenapadá.

Kepler

Ano, myslím. A máme to historicky velmi dobře podloženo. Nikdo cizí k nám nic dobrého nepřinesl, jenom samé problémy.

Lamalam

Nejsme. Když za vlády premiéra Zemana přicházely tisíce uprchlíků (mezi nimi asi 1100 muslimů) z bývalé Jugoslávie, nikomu to u nás nevadilo.

Smlouvyzdarm

Národem xenofobů? Bezpochyby jsme národem nálepkovačů. Kdo je tady xenofob? Z čeho pramení názor, že obavy některých lidí jsou neoprávněné a jsou tak xenofobní. Neptejme se jestli jsme národem xenofobů, ale jaké jsou důvody, že někdo má představu, že každý člověk tmavé pleti musí mít bombu na hrudi. To samozřejmě přeháním, ale použil jsem jen část otázky. A pokud má někdo jiný názor, ještě to není důvodem říct, že je xenofob. Takové škatulkování společnost rozděluje a osobně také nemám rád škatulkovače, ale vážím si těch, kteří se ptají proč. Proč máš jiný názor?
Jako zástupce „xenofobů“ si dovolím otázku, a to sice co přesvědčilo vás, že islám je bezpečný a vše ostatní je jen hloupá propaganda. Co o islámu víte? Že nědo někde ve vaší blízkosti něco říkal? A co jste udělali pro vlastní názor sami? Nepramení třeba váš názor z Čapkova – kdo nic neví, musí věřtit všemu?
Má osobní obava pramení z informací, které jsem o islámu vyhledal. Zajímalo mě především co říkají a dělají sami muslimové, jejich představitelé a ne co o islámu říkají škatulkovači u nás. Myslím, že by pro mnohé mohl být poučný např. i pořad čestké televize, který se dá nalézt na internetu. Jmenovalo se to nějak Já muslim .. infiltrace nebo nějak podobně. Někde je tam i neoficiální druhý díl kde hlavní představitel uvádí, že za to, že nám zprostředkoval jen pravdu, byl islámem odsouzen k smrti a musí se skrývat. Česká televize sama měla materiálu na několik dílů, ale na základě protestu saudů zůstalo jen u prvního.
Část otázky – jak by Vám bylo kdybyste museli utíkat ze svého domova mi přijde být zkreslená, protože dle mého utíkat vůbec nemuseli. Dle informací tajných služeb bylo cca před dvěma lety 25–32tisíc bojovníků IS. Kolik bylo migrantů? Nejsem si jist, ale v té době to bylo něde kolem milionu (spíše více). Z toho měly být tři čtvrtiny boje schopných mužů.....už ten poměr je nějaký divný.
Mělo se jim tedy pomáhat tam a ne je zvát k nám …
S ohledem na shora uvedené se i jako bývalý policista domnívám, že jsou pro nás zbytečným bezpečnostním rizikem. A dle mého optimismus druhé strany pramení pouze z nedostatku informací. I tak budu rád, když mě přesvědčíte o opaku, protože ze svého závěru nemám také zrona rdost..
Z jakých informací tedy vycházíte? Můžete se mě pokusit přesvědčit, že jsou jiní a že se našemu způsobu života přizbůsobí. Všechny informace které momentálně mám tomu však nijak nenasvědčují.

anonym

Možná ano. Není to ale černobílé, doporučuji vám shlédnout například tento pořad Neděle s Lubachem abyste si udělal obrázek jakým problémům v souvislostí s migrací islámu do Evropy čelí třeba v Nizozemsku https://videa­cesky.cz/vide­o/nedele-s-lubachem-turecko-ma-dlouhe-prsty … to není nic, co byste jim mohl závidět.

zjentek

Nemá smysl cokoliv psát, když Hůlka to už dneska odspíval.

bolak

To se ti jenom zdá s těma „uprchlíkama“, já osobně jsem teda v reálným světě nezažil že by tohle někdo řešil, nebo neslyšel někoho že by řekl slovo „uprchlík“, todle je podle mě jen takové internetové téma.. nikde jinde jsem se s tím během rozhovoru nesetkal

plebs

Ondrej, klídek Brusel si poradí a čecháčkové se podřídí, budou remcat nic více, ale je potřeba národy pořádně promíchat, poté nemají smíšeniny roupy.

bolak

zjentek: a viděls jak plácal jak smyslů zbavenej, a smál se čemukoliv co zeman řek? ten člověk snad nemá osobnost 🙂