Rokio

Myslíte si, že jsem dobrý bloger?

Zde je hlavní podklad pro vaše hodnocení: http://rock-lee13.blog.cz

poznámka: Stačí, když se přečtěte jen pár slohů.
poznámka2: Tato otázka neslouží jako reklama, ale položil jsem tento dotaz, abych zjistil, co si o mém blogu myslí ostatní.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
ivzez

ne

Kdo chce kam…

Se souhlasem tazatele použiji jeden z jeho slohů:

»Trestní způsobilost
4. června 2015 v 19:56 | Rock-lee13 | Právo

Co je to trestní způsobilost? Trestní způsobilost je odpovědnost za všechny skutky, které vykonáme. Od patnácti let začíná částečná trestní způsobilost a od osmnácti plná. Trestní způsobilost zabraňuje konat zločiny a přestupky pod vlivem trestu, který můžeme být buďto pokuta či vězení nebo jiné sankce.

Jaký je můj názor na ní? Já si myslím, že věk nabytí trestní způsobilosti by měl být nižší než je v současné době. Já bych navrhoval tak 13 let, protože od třinácti začíná puberta, která přináší změnu chování, které bývá často negativní. Nižší hranici nedoporučuji, protože v nižším věku není člověk dostatečně vědomí svých činů a ještě nemá tolik rozumu.

Co by se stalo, kdyby trestní způsobilost neexistovala? Můj názor je takový, že by to způsobilo chaos a anarchii, který by mohla vyvolat až apokalypsu, což vůbec není dobré, a proto jsem rád, že existuje.

Na závěr bych chtěl říct, že ať máte názor jakýkoliv, trestní způsobilost vždycky existovat bude a nikdy nebude zrušena.«
_______

4. června 2015 jsi zveřejnil v rubrice Právo sloh
(článek by měl vypadat jinak) o „trestní způsobilosti"

To, o čem píšeš, je trestní odpovědnost a hranice trestné odpovědnosti.
O způsobilosti by se dalo hovořit v souvislosti s převzetím odpovědnosti
za své (i protiprávní) či­ny.

Chceš-li psát o právu nebo o něčem odborném,
je potřeba používat přesné termíny a obraty.

K právní (nikoliv trestní) způsobilosti doporučím článek na Ius-wiki:
http://www.ius-wiki.eu/teorie-prava/pfuk/te­orka/zkouska/o­tazka-35

Mohla by tě zajímat i způsobilost nést právní odpovědnost za vlastní
protiprávní jednání: http://pravo.stu­dentske.cz/2008/07/­zpsobilost-k-protiprvnm-jednnm.html

Před napsáním každého odborného článku je potřeba si
nastudovat problematiku a osvojit příslušnou slovní zásobu.

_______

Stylistika podle mne odpovídá žáku 1. stupně základní školy,
ovšem ten by pravděpodobně psal bez pravopisných chyb…

Používáš prázdné – bezobsažné a povrchní fráze (vatu),
jinde zaměńuješ příčinu s důsledkem a hlavně používáš
nesmyslné obraty a chybné argumenty.

Příklady:
»věk nabytí trestní způsobilosti«
>> hranice trestné odpovědnosti

»Trestní způsobilost je odpovědnost za všechny skutky…«
>> Trestní způsobilost je nesmysl, nikoliv odpovědnost.

»Trestní způsobilost zabraňuje konat zločiny a přestupky… «
>> Trestní odpovědnost nemůže ničemu zabránit.

»…pod vlivem trestu, který můžeme být buďto pokuta či vězení nebo jiné sankce.«
Hrozba trestu ještě nikomu nezabránila v trestné činnosti.

________

Podobně to bohužel ve všech slozích, které jsem u tebe přečetla.
(Pokud nejde o ukradený text, v těch bývá stylistika lepší.)

Pokud odněkud přejímáš text, měl by ses zajímat i o to, odkud text převzal
ten, komu jej kradeš, a minimálně uvést by se slušelo i původního autora.

Připomínám, že použít cizí texty můžeš pouze se souhlasem jejich autora.
Pokud ukradneš text zloději, potřebuješ souhlas původního autora.

Jediné, co lze hodnotit kladně je skutečnost, že jsi uvedl
zdroj, z kterého jsi text okopíroval. Jenom uvedení zdroje
stačí u textů, které autor poskytl k volnému použití. Je ale
vhodné uvést, že jde o volný text.

Jestli čteš jiné blogy, všimni si někdy poznámky
»zveřejněno s laskavým souhlasem paní/pana XY«

_____

Stručný závěr: Nejsi bloger a už vůbec ne dobrý.
(Je mi líto, nic dobrého jsem v tvém blogu nenašla.)

Další odpovědi
Drap

jiná odpověď

Nesleduji podobné stránky, netuším , k čemu by mi to mohlo být dobré.Jsem tedy nepovolaný pro hodnocení. Přesto si myslím, že takové bláboly nikomu nic neříkají a nikoho ničím neobohacují. Myslím, že pravidelných návštěvníků mnoho nebude. Aniž bych znal tvé stránky, nebo tebe, na první pohled je zřejmé, že jsou tam i lži.

jirka F

jiná odpověď

Záleží na návštěvnosti stránek/blogu.Nelze takto doslova soudit obsah může značit že jsi dobrý bloger,ale návštěvnost třeba mluví jinak.Také jsem si založil blog/stránku osobní/nekomerční konickovske.es­tranky.cz obsah mám celkem zajímavý,ale návštěvnost je téměř nulová a o komentářích ani nemluvě.

Anikitos

jiná odpověď

Kajoch

jiná odpověď

Ty jsi bloger?

jirka F

Takže moje stránky půjdou zřejmě do měsíce pryč protože návštěvnost je prakticky nulová.

Rokio

ivzez: Plně souhlasím s použitím svého článku pro rozbor v tvé odpovědi na tuto otázku včetně kradených článků a kompilátů. Nevadí mi to.