Kubina

myslíte si že jsem anorektik?

Je mi 18 let skoro nejím jím trošku každý má o mě strach i moje přítelkyné ta by mě nejradši poslala do Bohnic do léčebny pro anorektiky měřím 173 cm a vážím 54–57kg tak se mi ta váha pohybuje myslíte si že bych s tím měl něco dělat? Jsem opravdu vychrtlej a v práci to fyzicky nezvládám kolikrát už se mi chtělo ondlít doktorka mi řekla že bych měl vážit na svojí výšku 70 –75kg

Odpovědi
panenka

V tomto případě máte k ANOREXII opravdu blízko zkuste jíst 5 krát denně po malých porcích pít 3 litry denně.Musíte se zkrátka nutit do sebe něco dostat,protože vaše váha je opravdu na vaši výšku skutečně nízká.

Nuk nuk

Anorexie je psychická choroba. Tj. ne každý, kdo je hubený až vychrtlý trpí anorexií.
Záleží tedy na hodně jedné důležité věci. Proč jíte jen trošku? Jestli je to nedostatkem času, nechutenstvím nebo nějakým vnitřním strachem, že strašně přiberete.
Z Vašich slov mám sice dojem, že si svou přehnanou hubenost uvědomujete (což u anorektiků nebývá obvyklé), ale je možné, že podvědomě to cítíte jinak.
Takže – nevím, nejsem schopná říci, zda to je anorexie či nikoliv.
Zamyslete se tedy nad důvodem, proč jíte málo. Pokud máte psychické zábrany, nemusíte hned do BOhnic, ale navštivte psychologa.

ReHu

Nejde ani tak o to, jakou máte kostru či postavu, v tomto případě.
Záleží na stravovacím režimu a o tom nic nepíšete.
Také by vám prospělo, se změnou jídelníčku, zařadit více proteinů (kvalitních – není protein jako protein), pro růst svaloviny a pravidelné návštěvy posilovny.