Nika

Myslíte si, že jeden člověk dokáže změnit veřejnost?

Pokud ne, tak mi napište proč?
Pokud ano, tak jak?

Nejlepší odpověď
poa.li

Samozřejmě, že dokáže. Jsou dva způsoby:

Jeden je ten, koho k tomu vedou zištné důvody. Pak odhadne, co lidem schází, slíbí jim to a říká, co chtějí slyšet. (Hittler)

Druhý se řídí výhradně svým čistým svědomím. Nevědomky jde příkladem a ostatní ho následují. (Gándhí)

Další odpovědi
Terryle

Ale jo, může… ale musí to být extrémně silná, schopná a originálně myslící osobnost a musí pro něj „pracovat okolnosti“ – musí být doba, kdy jsou lidi naklonění změnám a „velkejm“ myšlenkám.

Svým způsobem veřejnost změnil Ježíš, Martin Luther King, a trochu třeba i John Lennon nebo Bono z U2…
A v negativním smyslu to je možná ještě jednodušší. Podívej se na Hitlera…

hanulka11

Ne – jedině by to mohlo fungovat v nějakém sci-fi

SajmonModer

Ano, podívejte se Hitlera nebo Gándhího!