Miky&Miky

Myslite si,ze je v kazdem state stejne remeslo?

stejne remeslo? pr. instalater v cechach a instalater v UK..co ovlada a musi znat cesky instalater..a co anglicky..

Nejlepší odpověď
dudu

Řemeslníky najdeme všude ve světě. Úroveň řemesel a kvalita norem je ovšem rozdílná. Často jsem si to říkal např. při cestách po Turecku. Je to velká a krásná země s velmi milými lidmi. Ale i v lepších hotelích bylo vzácností rovně přidělané zrcadlo,doléhající dvéře atd. Největší lazaři jsou však asi jejich elektrikáři. Ze zdi koukající dráty jsou tam běžné a jejich izolace vzácná. Ale návštěvu každému doporučuji. Jiná měřítka tam ovšem platí i na vzdálenosti, my jsme najezdili přes 2000 km a poznali sotva čtvrtinu této země.

Další odpovědi
Miroslavst

No myslím, že trubky zašroubovat do sebe musí umět stejně. V dnešní době spíš lepit. Taky musí vědět, jak a kam zapojit různé ventily. Ale co se týče norem, ty asi stejné nebudou.
Já nevím. Teď si třeba něco vymyslím, ale u nás může procházet trubka v podlaze a u nich třeba nesmí a musí jít jen ve zdi.

FOG

Asi v jak kterem state ci zemi.Nekde se pouziva jen med,jinde zase jiz nove plastove hadice a nove spojeni v kolinkach a teckech mosazi zakrouzkovane specialnimi klestemi.

anonym

Český instalatér musí počítat, že v jiném státě budou platit jiné normy. Setká se s odlišnými technologickými postupy i materiály. Odborník si s tím poradí a využije novinky ve své práci. Základ řemesla bude stejný. Špatný instalatér neodvede dobrou práci nikde na světě.

grifin

Je to všude téměř stejné,základní řemesla,
kovář,truhlář,te­sař..záleží na technickém
vybavení,ale i domorodci s minimem,dokáží
zázraky–afričtí řezbáři!