Kelt

Myslíte si, že je níže uvedený případ výjimečný, nebo je to špička ledovce?

Rodiče by měli z dítěte udělat dobrého člověka, připraveného na život, ale občas jsme svědky toho, že rodiče z dítěte udělají génia v nějakém oboru, protože ho na něj hned připravují napři. https://epocha­plus.cz/nestas­tny-richard-sandrak-ztracene-detstvi-maleho-herkula/?utm_sou­rce=www.seznam­.cz&utm_medium=sek­ce-z-internetu
ale připravují ho tak o dětství. Četl jsem příběh (určitě vymyšlený), kdy otec -VŠ chtěl mít z předškolního dítěte odborníka se 4 státními jazykovými zkouškami.

Odpovědi
ivzez

Rodiče ani nikdo jiný nemůže z nikoho
„udělat génia“, tím se člověk rodí.

Podobně „ambiciózní“ rodiče existují,
ale naštěstí nepřevažují.