orwell

Myslíte si, že je to dobrý nápad?

Prásknout do planetky Bennu 23 rachejtlemi, viz https://www.no­vinky.cz/veda-skoly/clanek/tri­advaceti-raketami-odklonime-drahu-planetky-bennu-planuji-cinane-40366324

Nejlepší odpověď
zjentek

Jakýkoli vliv na cokoli bude mít tento čínský počin asi takový, jako když u břehů Antarktidy plácneš pěstičkou do vody a u toho foukneš směrem k nebesům.

Další odpovědi
Kepler

Tak vyzkoušet by se to mohlo, na tomto poli zatím chybí jakékoliv pokusy. Je třeba trénovat. Potíž je v tom, že by sotva pohnuli asteroidem velikosti Řípu, i když by to mohlo stačit, pokud by se to provedlo včas. Takový prcek by ale život na Zemi nevyhubil a na něčemu většímu bychom mohli jedině tak sprostě nadávat.

jáára

Tak snad asi jo, Vychýlit dráhu se možná podaří, ale aby nás potom neohrozil třeba dřív…

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

orwell

7,5 mil. km je sice „blízko“, ale přece jen zhruba 20× dál, než vzdálenost Měsíce od Země. Nevidím v tom takové nebezpečí, aby bylo nutno riskovat, pošťouchnout ho nesprávným směrem a způsobit si v budoucnosti větší problém. Snad to mají dobře spočítané, někdy stačí opravdu dost málo a je vymalováno.