Myslíte si, že je možné cestovat v čase zastavením či zpožděním jeho plynutí?

Nejlepší odpověď
rynek878

Paradoxy, týkající se cestování časem
Cestování časem je plné paradoxů. Nejznámější je představa, že byste mohli cestovat časem do doby, než se narodili vaši rodiče, a usmrtili byste své prarodiče, což by znamenalo, že nikdy nebudete existovat. Jenže pokud neexistujete, nemohli byste cestovat do minulosti a zavraždit své prarodiče, takže byste se narodili… Ovlivňování historie vede k takovýmto protikladným logickým kruhům.
Lidé se často snažili nějak se z toho začarovaného kruhu dostat. Existuje např. přístup tzv. „důsledné historie“, podle něhož bude prostě nemožné udělat v minulosti něco, co by zpětně ovlivnilo přítomnost. Je to ale nepříjemně deterministické. Mělo by být ve světě, kde se dá cestovat časem, všechno předurčeno?
Jiná je hypotéza „alternativní historie“. Podle tohoto názoru byste cestovali do jiné historie, než jakou jste v přítomnosti opustili. Zabijete-li své prarodiče, v historii, z níž pocházíte, to nic nezmění.
To má obdobu v interpretaci kvantové mechaniky, podle níž existuje „mnoho světů“. Je to vysvětlení, jak je možné, že bizarní kvantové zákony umožňují nepozorovaným částicím, jako jsou atomy a elektrony, být na dvou místech najednou. Pokaždé, když je pozorování donutí zvolit si jednu nebo druhou pozici, vzniká nový vesmír -. Jeden, když zaujme částice jednu pozici, druhý, když zaujme druhou. Takže možná byste cestovali strojem času do paralelního vesmíru.

Zdroj: http://maartin­.blog.cz/0703/ces­tovani-casem-je-zrejme-mozne-prostrednictvim-rotace-zpomaleneho-svetla

Další odpovědi
dudu

Podmínkou cestování v čase je vytvoření časové smyčky. Pokud se to našim potomkům pomocí silného magnetického pole podaří, pak se budou moci v čase zpětně pohybovat, ale jen do okamžiku, kdy zmíněná časová anomálie začala fungovat, tedy např. určitě ne do dneška a zpět, protože ještě neexistuje.

tom004

Já věřím,že ano. Zajímavou knihu na toto téma napsal Paul Andersen – Strážci času. Každá povídka začíná nějakou histricky prokázanou,ale nikdy nevysvětlenou událostí. Co se vlastně událo,je už samotný příběh těchto strážců,kteří se pohybují časem v časových schránkách (halmachromech) od oligocénu,až po 30té století a hlídají časovou linii,která hlídá vývoj lidské rasy.

poa.li

Ano, ale museli bychom zároveň zajistit to, abychom na něm my nebyli závislí…

led

Skúste sa opýtať priateľa Alberta Einsteina na jeho Teóriu relativity

Rocker

Tak ho zkus zastavit a uvidíš:-)