Rokio

Myslíte si, že je mezi křesťany více dobrých lidí než mezi ateisty?

Není to logické? Křesťané se snaží dodržovat desatero a nedopouštět se sedmi hlavních hříchů. Konec konců také věří v Boha. Co si více přát.

Jaký je váš názor na tuto problematiku?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Ne, není to logické. To, jestli někdo je či není dobrým člověkem, s vírou nijak nesouvisí.

Další odpovědi
Drap

Nemyslím. Logické je, že je více ateistů spolu s jiným náboženstvím než křesťanů.
Nehledě k tomu, že někteří křesťané věří, že po pokání jim bude hřích odpuštěn, kdežto my, ateisté to břemeno musíme stále vláčet ve svém svědomí.

da ny

Ne, nemyslím.
Logiku to nemá žádnou.
Mezi křesťany jsou podvodníci, zloději i vrazi…
Křesťan není lepší člověk , než ti ostatní.
V historii se ve jménu kříže (křesťané) válčilo, loupilo, vraždilo a okupovala cizí území…
Ateista může být dokonce lepším člověkem, než mnohý „sluha boží“.
Jalk se můžete donívat, že se každý křesťan snaží dodržovat Desatero? :)
Bůh netrestá, nesoudí, odpouští..... atd.

ivzez

Nemyslím si, že by mezi křesťany
bylo více dobrých lidí než mezi ateisty.

Poznámka:
Nedopouštět se sedmi hlavních hříchů se snaží i ateisté.
Nělteří ateisté dodržují i většinu Desatera.

Jiří Bohumil

Je to nesmysl. Poznal jsem v životě i více lidí, o nichž jsem věděl, nebo zjistil, že jsou věřící a jejich charakter nestál za nic. A v historii nadělala víra (jakákoliv a křesťanská v Evropě nejvíc) vždy nejvíce hrůz a krutostí. Viz dějiny.
Takže jestli je člověk dobrý, nebo ne, s vírou nesouvisí.

Mc Merkurion

… ne, není … většina válek byla vedena skrzevá víru, a válka není dobrá (zbytek byl pro zisk a těm bůh taky požehnal) >>> a bejt na věřících a kněžích, tak sice nelezeme po stromech, ale klečíme v kostele …