Moniccc

Myslíte si, že je kocour mazlivější než kočka?

Máme zamluvenou kočičku od jedné chovatelky. Uvolnil se ale kocourek stejné barvy a všude na internetu (i samotná chovatelka) říkají, že je rozhodně mazlivější kocourek. Zvířátko domů pořizujeme hlavně kvůli tomu, že za rok dodělám střední školu a pokud půjdu na výšku, nechci aby mamka zůstávala doma sama – bydlíme s taťkou, ale ten občas bývá na pracovních cestách a občas se pohádají :D pokud má někdo z vás zkušenosti, prosím, poraďte :) díky!

Nejlepší odpověď
www

Mazlivější jsou rozhodně kastráti ať kocouři, nebo kočky (doporučuji).
Jinak ale záleží také na plemeni, jsou temperamentnější více i méně temperamentní plemena.
Zkušenost
Doplňuji:
Upřesnění: doporučuji kastráta (nechat vykastrovat na veterině). Kocour, nebo kočka není důležité. 😉

Další odpovědi
anonym

Já si myslím, že pořizovat rodičům zvíře (jakékoliv) na mazlení jako náhradníka za dítě, které opouští rodinné hnízdo není zrovna ten správný důvod.
Když už, tak zvíře, se kterým se dá vyjít ven a trávit čas na procházkách, na kole atd. popřípadě se spřátelit s jiným takto „postiženým“ člověkem.
Ohledně koček, kocourů a mazlivosti nejvíc záleží na plemeni a jeho povaze. Samozřejmě, že kastrace ještě trochu povahu zklidní.
Nezapomeň hlavně, že kočka je živý tvor a ne plyšák…
Ani kocoura (nebo kočku) není třeba hladit až do úplného vyhlazení!

arygnoc

na pohlaví v podstate nezáleží.
Mačka /kočka/ nie je ale plyšák, s ktorým sa môžete mazliť kedy chcete.
Naopak, každá mačka má vyhranenú osobnosť, vie byť prítulná, zbožňovať, byť urazená, nemať na vás náladu, je to proste osobnosť, nie je vaším majetkom, ale vy ste jej majetok, ona rozhoduje, kedy bude mazlivá a kedy nie.

tomas405

Záleží na tom, jak si ho vychováš, ale chtěl bych tě upozornit, že kočky jsou příšerně zvědavá stvoření, a často dělají neplechu:)

anonym

můj kocorek byl mazlik a kočka jak která, jedna byla taková kruťouška, že jsem byla podrápaná až do krve a jiná si zas nechtěla vůbec hrát a ani nebyla nějak agresivní, takže je to celkem fuk

marci1

Znám jen jednoho kocourka ( u rodiny ) a ten by se mazlil pořád.

Tobbynka

Je úplně jedno jestli si pořídíte kočičku nebo kocourka. Já mám doma kočičku, a před kastrací musím fakt uznatl, že to byl raubíř :o) Včera byla na kastraci a teď se momentálně schovala za gauč. Zítra už možná vyleze, takže to bude takovej můj mazlík 🙂 Určitě si ji nech vykastrovat, sice jak bude pod narkózou ještě spát, tak to bude strašný, protože usne s otevřenýma očima, ale pak se začne pomalinku hýbat a bude se snažit vstávat na nožičky, bude padat a motat se, ale brzy se z toho dostane a bude všecko ok. Většinou ten první druhý den kočka málo žere a pije, ale ten 3 den už začíná vnímat svůj dům, bude mít apetit k jídlu a stane se z něj klidný člen domácnosti. Promiň, že jsem ti popsala celou kastraci… Tak hodně štěstí s číčou!! :D

www

Po stránce finanční je určitě levnější kastrace kocoura, než kočičky.