Rokio

Myslíte si, že je Harry Potter ze stejnojmenné knihy kladná postava?

Přečetl jsem celou knižní ságu dvakrát. Podle toho usuzuji, že Harry Potter je impulzivní, paranoidní, trochu cholerický, náladový spratek, který je trochu duševně nevyrovnaný a neustále porušuje školní řád a jednou dokonce použil kletbu, která se nepromíjí (i když to byl nepřítel a vrah Siriuse Blacka). Přesto je velmi statečný, nebojácný, odhodlaný, talentovaný kouzelník, který je ochoten pomoci.

Podle mě je to spíš neutrální postava? Co myslíte vy?

zdroj obrázku: pixabay.com – Sebastian96

Odpovědi
dubraro

Je to složitá a vyvíjející se postava. Dospívá a poznává život, musí dělat i těžká rozhodnutí a nepěkné činy. Jako mnohé jiné postavy v sérii čítající okolo 3500 stran textu.