zzzzz

Myslíte si, že i bezdětné manželství může být šťastné?

Máte někdo osobní zkušenost s umělým oplodněním?

Nejlepší odpověď
Damiana

Jistěže ano – a jak! My jsme toho s manželem zářným příkladem. 🙂
Stačí, když víš, co si přeješ, co je pro tebe nejlepší a žiješ podle toho.

Další odpovědi
anonym

Určitě. Pokud partneři vědí, že děti mít nemohou nebo je mít oba nechtějí, potom není důvod, proč by spolu nemohli být šťastní.

aramah

Jistě a žijí šťastně a spokojeně…

pizlicka

ja jsem vdana19let,a nemyslim si,ze by mi deti chybeli.manzel­stvi,zda je stastne,nesouvisi zda jsou v nem deti,ale jak spolu vychazi ti dva.dite uz je pak jen tresinka na onom pomyslnem dortu.

IK

Myslím, že nespokojenost s daností může být zdrojem nešťastného života.
Také si myslím, že člověk který nemůže mít děti má nějak slabší konstituci a že dítě je pak pro něj neúměrná zátěž.
Mohou být určitě světlé výjimky. Určitě by se na to rodiče měli cítit dost silní a těšit se, pak jde všechno.

dudu

Už na první pohled mě zaujalo, že na danou otázku zatím zareagovaly pouze ženy. Poznal jsem několik bezdětných manželství. Dotyční si nežili špatně, přesto mívám dojem jakobych v jejich vztahu pociťoval smutek. Nebo vzdáleně snad pocit viny partnerů, že manželství zůstalo nenaplněno. Usuzuji tak i podle svého bratrance. Měl hodnou a pohlednou paní, bohužel jim nedlouho po narození zemřel chlapec a další děti už nemohli mít. Za běžných okolností se bratranec nijak neprojevoval, ale pokud měl něco vypito, často propadal lístosti a ztěžoval si na prožitou tragedii. Podle něj smrtí novorozence ztratil radost ze života a motivaci.
Jedná se o ožehavé téma a je snadné někomu ublížit.

Andělé

Proč by nemohlo,věřím,že ano. Naopak to oproti manželství s dětmi mají velmi,velmi jednodušší. Nemají s nimi absolutně žádné starosti,které člověka stojí plno energie. Ale samozřejmě je to také o osobnosti a lásce.
Já si ale myslím,že teprve s dětmi se pozná,jací doopravdy jsme,jaká je naše skutečná podstata,co ukrýváme ve svém nitru. Jak daleko se pro své děti obětujeme,kolik trpělovosti,to­lerance,lásky v sobě máme,ne jen pro partnera,ale i pro děti,jak se umíme ovládat,unést tíhu apod. A teprve v tak silném náporu se pozná,kolik toho náš vztah unese,jakou sílu láska má a hl.,jací jsme.
Jak jsem psala,štasný může být kdokoliv,jak manželé s dětmi,tak manželství bezdětné.
To,že se až s dětmi otevírá naše pravá osobnost,je již ale jiná otázka…