Rokio

Myslíte si, že existují i slušní Romové, a naopak mezi bílými Čechy je hodně zlodějů a ulejváků?

Jedná se podle vás o pravdivé tvrzení?

Existují hodní romové, kteří pracují, všechno platí, neopíjí se, nekradou atd. a jsou mezi Čechy i nemakačenka a čórky?

Nejlepší odpověď
zjentek

V podstatě v každé kultuře najdeš i nějaké slušné, poctivé jedince.

Další odpovědi
Ametyst

Neznám slušné Romy. Za Havla si stěžovali na Hrad, že mají platit nájem a odvoz odpadu, a Havel je litoval a upřednostňoval. Od té doby mají, na co si vzpomenou, a když ne, začnou ječet, že jsou diskriminovaní a vždycky se najde pro ně právní pomoc. Oni nepotrebují být slušní a také nejsou. Se slusností by nic nedostali.

Kepler

Ano, myslím si to. V přeplněném vlaku jedna cikánka pustila si sednout bílou těhotnou ženu. Jeden cikán vysbíral vajgly před vchodem, které tam odhazoval bílý cikán.To je asi tak vše za posledního půl století.

autacek

Pro názornost poměrného zastoupení grázlů v populaci si udělej exkurzi do jakéhokoli NVÚ a přepočti si to na počet obyvatel (zastoupení majority a minority).

A pořád platí lidová moudrost, že jedna vlaštovka jaro nedělá.

Arne1

Ale jo… Zrovna před týdnem jsem měl ošklivý defekt. Když jsem tak v poli čekal na příjezd asistence, tak jediné auto které zastavilo a nabídlo pomoc řídil romský automechanik.

led

Nie, nemyslím si to, ale viem to.
Lenivosť a lakomosť si nevyberajú farbu pleti, ani národnosť, ani pohlavie a ani vek.

Dochy

Ano, potkal jsem i slušné Cikány. Někteří z nich by se za označení Róm styděli, či rovnou naštvali.

hapiky

Je to špatně formulovaná otázka.
V dobře formulované otázce je zapotřebí se ptát kolik procent romské populace pracuje a vede spořádaný život a kolik ve stejném poměru či procent české .
Rómů je podstatně méně než Čechů, ale na sociálkách to vypadá opačně.

plebs

Ano Nicolas Ceausescu který v srpnu 1968 jako jediný odmítl vojenskou pomoc Varšavské smlouvy okupaci Československa odpovědˇ Ceasesca Brežněvovi, nepoužiji vojska proti přátelům. Na rozdíl od W. Gomulky W. Ulbrichta, J. Kadára a T. Živkova.
Pokud by Sovětský svaz neměl podporu okolních států, tak se pravděpodobně vyvinula situace trochu jinak i když iluze soudruha Dubčeka byla naivní.

paul1

Ano, potkal jsem obé.

dudu

Ctím zásadu mého přítele když tvrdí, že některá etnika je dobré držet si od těla na délku vidlí.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Ametyst

Když jdou Romové na úřad, vypůjčí si ještě sousedovy děti, aby v čekárně na úřadě udělaly pořádný binec a úřednice na ně náhodou s požadavkem nezapomněly.