Myslíte si, že dnešní mládež začne trpět na nemoci a umírat dříve, než je obvyklé?

Neříkám, když jsem byl na škole, kouřil jsem, chlastal jsem, hulil trávu. Teď už to neznám protože mě to přestalo bavit. Né nadarmo se tu pro některý jak hlupák ptám na zdravou výživu a podobně.
Ale teď už je to u každého mladého úplně normální. Kouří a hulí a chlastají 10× víc než když jsem byl mladej já, chlastají energeťáky, žerou fast foody o sto šest.
Tohle přeci nemůže jejich tělo vydržet bez rakoviny, cukrovky, infarktu, mrtvice, nádorů, neplodnosti…
Pokud mám být trošku hrubý, podle mě dnešní mládež padne kolem 50tky jak nic, ani hypotéku nestihnou zaplatit, popadají jak jablka ze stromu, světová genocida a snižování počtu obyvatel na světe bude úspěšná..

Nejlepší odpověď
Drap

Nemyslím, spíše bude umírat později.

Další odpovědi
da ny

Ne.
Medicína jde stále kupředu… Poradí si časem i s těmi novými a civilizačními chorobami. Přežijí :)..
Nebo přijde epidemie, na kterou bude medicína krátká, , či se lidstvo zničí samo. Pak přežije jen hrstka.
Jen o duševní svěžest se nudou muset více starat sami.
Dnes jsou 2 extrémy.
Jedni se nehýbou vůbec, sedí doma u monitorů, jako pecky. A trpí sociálními fobiemi
Druzí platí permanentky a „dřou“ 3 – 5× denně v posilovnách.
Obojí je špatně.

Anikitos

Nakonec je zabije jejich lenost, obžerství, nadměrná konzumace alkoholu a jiných návykových látek.. a hlavně jejich hloupost.
Řeknete si, že časem dospějí, ale oni ne. Čas plyne oni josu stále stejní a holdují svým zlozvykům (práce – chlast a párty = jejich motto). Mnoho dospělých připomíná spíš malé (sprosté) děti. Nedospívají a jsou stále tak omezeni.

Takový život ovlivňuje hlavně i lidské buňky. Ty fungují tak (zjednodušeně), že za jeden den jich miliony zanikne a opět se obnoví, přičemž ty nové jsou ”kopiemi” těch zaniklých. Ale čím novější kopie, tím míň se podobá originálu a to zapříčíňuje mj. i stárnutí. A když lidé necvičí (to samožřejmě není podmínkou-), ale hlavně vedou nezdravý živ. styl, tak to vše jde do buňěk (strava, nálady, prostředí, ve kterém se vyskytuje). To pak způsobuje nadváhy, nemoci a rychlejší proces stárnutí…

@ da ny

A co přesně je špatně na tom, že ”dřou 3 – 5× denně v posilovnách?” Jsou na tom daleko líp než ti, co nic nedělají a sedí jen doma na gauči (ještě nejlíp, když pořád sledují sport a sami v životě nesportovali… -_- ).
Pro ty co (pravidelně) cvičí se dokonce uvádí cvičit 4× – 6× týdně (samotní doktoři to uvádějí). Špatně je když člověk těžce cvičí každý den bez delšího odpočinku, ale 5 dní v týdnu vůbec nevadí.

Je to jako, když někdo říká, že necvičí dřepy nebo neběhá, protože mu to ”ničí kolena.” Což je nesmysl. To, co mu hlavně ničí kolena je nadváha a jen si nechce přiznat, že je líný cvičit.

aliendrone

Je to závod mezi pokrokem ve vědě a celkovým úpadkem. Kdo vyhraje je jasné.
A i když jistě bude lékařská věda přicházet s novými a novými objevy a léčbami, myslím, že to nebude pro velkou většinu lidí k užitku.

Hele, už dnes je normální, že 100% hrazené léky jsou často (ne vždy!) málo účinné, někdy přímo k ničemu. To samé platí i pro ošetření. Řekni mi, kolik procent populace si může dovolit léčbu rakoviny v protonovém centru? https://www.ptc­.cz/cs/?gclid=E­AIaIQobChMItpeW­tYvK3AIVZbXtCh2FDgZM­EAAYASAAEgJR8PD_BwE

Lidé, kteří by NEMUSELI umřít stejně natáhnou brka ačkoliv se toto zařízení postavilo z daní. A myslím, že tento jev se bude prohlubovat. Pokud k tomu připočítáš i „doboroty“, které je většina obyvatel nucena nakupovat (na lepší nemají) k jídlu a pití, které se podle mne výrazně přičiňují ke vzniku civilizačních chorob. (nechci spekulovat zda-li jde o záměr > regulaci obyvatelstva, jak mnohé konspirační teorie předpokládají)

Nesporným faktem ale je, že dnešní chlapi mají např. zlomek počtu životaschopných spermií, než byl průměr před takovými 50 lety.

Takže ANO, v důsledku mnoha faktorů – od výživy, přes životní styl, ÚČINNOU lékařskou péči, jejíž dostupnost se progresivně snižuje a mnohé další vlivy lidé budou umírat dřív. Pořád říkám, že žijeme ve zlatém věku v porovnání s tím co bylo a s tím co bude. ;) :)

Kepler

Jo, civilazační choroby jsou na prd. To ale má (spíš může) mít každý občan pod vlastní kontrolou. I sami doktoři jsou z toho tak vyplašení při pohledu na své tělo, že děljí aspoň to, že se dá leccos i léčit a prodloužit život. Ne však odstraňovat příčiny. Přesto si myslím, že věk dožití se bude v Evropě bude dál prodlužovat. Jiná je situace v zemích třetího světa, no pozdrav pánbůh. Když jim zemřou tři děti z deseti, nic se neděje.

anonym

Musím se zasmát. Jak může někdo zít déle, jak může medicína jít dopředu, když se někdo denně přecpává umělými žrádly ve fast foodu a pije energetický sračky což se ve stáří prostě projeví. Nemluvím o nových civilizačních chorobách, ukaž mi medicínu co ti vyléčí nebo zamezí vznik ,rakoviny, cukrovky, infarktu, mrtvice, nádorů, neplodnosti…tohle vše to hulení, a ostatní sračky způsobí, dnešní tráva je jedna velká umělá chemie vypěstovaná na umělých chemických sračkách..vy jste to zase pojali jak nějaké scifi díky tomu že jsem na konci napsal že světová genocida bude úspěšná…

Ametyst

Medicina jde dopředu, ale ta akutní: na chronické dlouhodobé potíže odpověď nechce dát. To by musela naplno říct, jako píšeš: dbejte na životosprávu a nespoléhejte na medicínu. Alw kam by pak přišli všichni ti, co se přiživují na chorobách?

Anikitos

Přesně, medicína jde ”stále dopředu,” ale stejně takové nemoci vyléčit nedokáže, ani nijak prodloužit život.

Stále se všude říká, jak brzy vědci naleznou lék na rakovinu aj., že je to jen otázkou času a nic… (říkají t už asi 30 let).

anonym

Ta rakovina ještě budiž, ale tou cukrovkou trpět prostě budou, infarkty z chlastu a energeťáku v chlastu co míchaj nebo píjou denně ve školách mrtvice a podobně…na tohle mi přece někod nemůže napsat že jde medicína dopředu ty vole..škoda že tu nejsou ty palce dolů. fakt škoda…

Anikitos

A to projevuje se to hned, ne až ve stáří, jenom ne tak znatelně.. :/
:)

Anikitos

Příspěvek smazán administrátorem.