Lutagame

Myslíte si že dnes mají děti dobré dětství ?

Dnes v dnešní době kdy rodiče nemají čas tak dítě šoupnou před komp nebo telku ? mají vlastně kamarády jen po netu už to není takový jako to bývalo že do po škole ven a vrátim se na sváču a jdu zas až do večera ven … Myslíte se že děti mají takto dobré dětství ?

Nejlepší odpověď
www

Určitě mají jiné dětství.
Předpokládám ale, že na ně budou vzpomínat stejně rády jako my. Dětství je přece jenom dětství z mnoha dalších důvodů, které jen toto období přináší!

Další odpovědi
arygnoc

pojem dobro a zlo je relatívny.

určite majú iné detstvo, ako generácia ich rodičov.

asi najpodstatnejší je vzťah dieťa-rodičia, dieťa-súrodenci, dieťa-okolie, od ktorého sa bude odvíjať i jeho duševný (v tomto prípade rozumej citový) vývoj a samozrejme spomienky.

samozrejme závisí i na tom, odkiaľ dieťa je, deti z vidieka i dnes majú viac povinností ako mestské deti, ich kontakt s okolím je >interaktívnejší<, citovo i skúsenostne bohatší.

led

Ach aká som nešťastná, môže mať niekto tak nešťastné detstvo? myslela so kedysi ako dieťa, vidiac ako sa majú iné deti
Ach, aké mám krásne, šťastné detstvo, myslela so kedysi ako dieťa, vidiac ako sa majú iné deti
Dnes už na tieto vtedajšie myšlienky len s úsmevom spomínam, mala som normálne detstvo, ako iné deti…

Túto otázku nemožno zovšeobecňovať.
1 – sú deti podľa vášho popisu
2 – sú deti, ktoré sa virtuálnemu životu venujú minimálne, prípadne vôbec nie
3 – sú deti medzi týmito dvoma kategóriami
4 sú deti, ktoré výdobytky civilizácie skoro ani nepoznajú
A pritom tieto deti tvrdia, že majú šťastné detstvo…
A pritom tieto deti tvrdia, že majú nešťastné detstvo…
A pritom tieto deti tvrdia, že majú normálne detstvo…
Všetko záleží od uhlu pohľadu, detí i dospelých.
Platí to aj dnes.

marci1

Mohou ho mít dobré. Pokud mají rodinu, kde se lidé mají rádi, jeden druhého si váží, rodiče pomáhají a věnují se dětem a děti pomáhají rodičům. Důležitá pro děti je komunikace s rodiči a harmonie v rodině. 🙂

anonym

Řekl bych, že záleží na úhlu pohledu toho dítěte.Pro nás bylo trest nesmět jít za kamarády ven a nebo být s nimi do noci venku ( „jiní můžou a já ne“), tak to třeba bylo dítětem chápáno jako špatné dětstství.
Pro dnešní generaci je trest nesměl na počítač či koukat na televizi, nebo nemít nejmodernější věc co mají už jiní, takže pro ně je zase špatné dětství tohleto.
A teď, jak se říká, babo raď, co je z toho lepší?
Doplňuji:
Ještě bych přidal odkaz: http://www.ko­mik.cz/dokumen­ty/593/

Klikejte na obrázky.

jirkajirka

Napsal bych to stejně, jak WWW jen bych se chtěl zeptat. Děti před mnoha roky chodili v zašívaných oblecích, bosky a hrávali si s hadrovým míčem. Z našeho pohledu měli špatné dětství,ale když dospěli určitě s láskou vzpomínali na ,,své dětství“. Každá doba má své děti.

Andre5000

Některé ano, některé ne.

simča9000

Záleží na rodičích. Jestli je dobře vychovávají.