Psychotic

Myslíte-si, že diskuze na internetu precizně odrážejí skutečné názory mezi lidmi?

Přeci jen na iDnes.cz nebo Novinky.cz tolik lidí hlásá, že potrat je vražda, homofobní a rasistické názory a podobně… Skutečně tak lidé v Česku smýšlí, nebo jde jen o vokální většinu?

Nejlepší odpověď
led

Mnoho ľudí si tu aj ventiluje svoj pocit menejcennosti, svoj pocit neuznaného génia,…
Mnoho ľudí tu zverjní pod pláštikom naivnej anonymity aj svoje skutočné názory, ktoré by v spoločnosti (nemyslím krčmu a podobné opilecké bláboly) ani cez pery nevypustili, práve naopak veľakrát rvtdia práve opak svojich skutočných názorov.
Ale mnoho ľudí, to nie je väčšina.

Další odpovědi
mosoj

Názory tak zcela ne, ale povahu určitě.

anonym

Jde – podle mne, o ´pár´ blbců, kteří se neumí jinak vyjádřit. Případně o trolly.
Normální člověk nemá potřebu se takto na webu projevovat.

kia

Ano, najde se na nich několik jedinců, kteří se chtějí vyjádřit. Najdou se i trollové, kteří o druhých tvrdí, že trolly jsou oni.

tencosepta

Spíš odráží dezinformaci, která se nejen v ČR šíří jako mor. Protože každé televizní noviny hlásají něco jiného, tak pak každý „ví“ něco jiného, nikdo se nepohodne a nakonec nikdo neví nic. A lidi se pak hádají, nadávají si atd. a k tomu se přidají ještě individua jako je pan Macala a pár dětí, které neví co mluví.

Pepa25

Mně se velmi líbila aktivita Slušný Čech, která tepala „nejlépe hodnocené názory“ na novinky.cz (anonymní kliknutí je ještě snazší, než přidání anonymního názoru, takže rasistů najednou byla většina). Novinky.cz tuto kategorii zrušili a najednou se nedá, že jsme národ rasistů 🙂