Rokio

Myslíte si, že člověk by se měl se zdravotním znevýhodněním jen smířit?

můj názor:

Když se člověk s něčím JEN SMÍŘÍ, tak to podle mě znamená, že se s tím naučí žít, ale dle mého názoru by měl se člověk se svojí nemocí nejen smířit, ale ji také překonat a alespoň se vyrovnat běžným lidem bez této nemoci.

příklad:

Pokud někdo při studiu vážně duševně onemocní tak, že mu to zabrání studovat, tak by se neměl snažit jen o stabilizaci svého zdravotního stavu za pomoci lékaře, ale také o docílení stavu, který byl před touto nemocí, tedy ne jen se smířit s danou diagnózou.

A jaký je váš názor na tuto problematiku?

Nejlepší odpověď
Kepler

Jsou zdravotní handicapy, které se dají řešit a řešit by se měly, a pak takové, které se řešit nedají a člověk se jim musí přizpůsobit. Pak je na postiženém, jak se k tomu postaví. Dá se najít smysluplná práce dokonce i v tak těžkém postižení, jaké má Stephen Hawking. Pokud funguje mozek, nic není ztraceno.

Další odpovědi
Kelt

Ano, existuje mnoho případů lidí, kteří to nevzdali. Helena Kellerová byla slepá a možná že ještě hluchá stala se spisovatelkou. Jiní bez končetin jsou úspěšní sportovci. Pokud dokážeš položit správnou otázku, najdeš i řešení.

zjentek

Můj názor na tuto problematiku je trošičku složitější.

Příklad:

U doktora jsem nikdy nebyl, mám občanku a nikdo, NIKDO se mně vyrovnat nechce ;)

yuko

Kazde onemcneni je jine, kazde postizeni jine, zalezi take v jakem veku k postizeni dojde a jasne je, ze ne vzdy se podari dosahnout stavu, jaky byl pred nemoci. Ale vetsinou se lide s danym stavem smiri a maji vetsi chut do zivota nez zdravi lide a mnohokrat dosahnou takovych uspechu, jakych by bez toho postizeni nedosahli a svuj zivote ziji lepe nez mnozi zdravi lide. Kazdy clovek je jiny. Ale myslim si, ze vetsina z nas ma chut zit a me se smirit s tim, ze nemoc nebo postizeni bude naporad. To je ta vira…

synapse

já osobně preferuji racionální přístup, být si vědom svých limitů a nesnažit se je za každou cenu bezhlavě překonávat, když to nejde. Je hloupost dát si nějaký nereálný cíl a pak se hroutit z toho, že ho nikdy nedosáhnu. To, že se najde nějaký výjimečný člověk, který i přes své znevýhodnění dokáže něco nadprůměrného (co by nedokázal ani zdravý obyčejný člověk),může být pro psychiku člověka oslabeného nemocí / postižením bez potřebného reálného nadhledu devastující. Jediné „správné“ rozhřešení k této problematice může dát akorát tak člověk, který zná úplně všechny možné situace a druhy postižení a typy osobností lidí, což je nereálné 🙂

Danina65

Já nevím, jestli smířit.Jedno vím jistě, nesmí se tomu poddat.V tu chvíli má nemoc navrch a člověka dostane.Jen já vím, jak mi je doopravdy a svět chce být klamán.Ty blízké vážný zdravotní stav tíží, jsou i takoví, co ti to přejí, a hlavně x lidem je to docela jedno.Pokud bys věděl, jak se dosahuje stavu který byl před nemocí, dej mi prosím vědět.