poa.li

Myslíte si, že cesta k sebeúctě vede skrz úctu k ostatním a naopak? Jak jste na tom?

Nestačím koukat, jak to funguje… Zdravím

Nejlepší odpověď
led

Ak si nevážim druhých, nemôžem si vážiť ani seba.
Platí to aj pri oponentoch, rivaloch…

Další odpovědi
Neonka

Sebeúcta je pocit, že si vážím sama sebe.
Pokud se k ostatním chovám neuctivě, nemohu si sama sebe vážit.
A z toho důvodu si myslím, že úcta k druhým se sebeúctou souvisí.

Miroslavst

Nemohu si zasloužit úctu pokud nejsem uctivý já. Snažím se tedy býti uctivý.

anonym

Sebeúcta…těžký. Bude to vyplývat ze slušnosti.Chovat se slušně…to není žádnej fígl,žádnej trik.
To je to,co vás učila vaše babička.
Vážit si druhého – to bývá někdy dost těžké,leckdy nemožné.Každý to určitě zná.