Avatar uživatele
Stříbrný

Myslíte si, že bychom, jako lidstvo, byli mnohem dál, jestliže bychom neměli "společenskou morálku", ale každý by měl

vlastní? Resp. Nemusela by brát část lidí ohledy na morálku zažitou, nikoliv většiny.
Třeba dnes je proti morálce v Česku jíst psy, kočky, krysy, ovšem proč? Je to zvíře, jako každé, má to stejné maso, cítí stejně bolest, jen morálka společnosti toto odsuzuje.

(morálka nic společného se zákony, tudíž s právním systémem není nijak důležitá)
Doplňuji:
Jak říkám, nepleťte do tohoto znásilňování novorozeňan, pití krve z jednorožce za měsíčního svitu, apod.
Morálka není synonymum pro etiku či zákony. Utilitarismus vytvořil z velké části zákoníky, proto třeba není jíst myši nelegální, ani to nebylo za Chamurapiho, apod.
Jestliže by nebyla nějaká celospolečenská norma, kdy by společnost odmítala jedince, kteří mají jiný názor na dané téma, byli by lidé ve společnosti více různorodí a díky tomu očekávám, že by se mohli také více projevovat.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Nemyslím,myslím si,že kdyby i jen část lidí měla vlastní morálku,tak by to byla rovnou Sodoma-Gomora,bez pravidel,bez svědomí.To by asi nešlo,to by byla doba kamenná,nikdo by se o nikoho nestaral,jen o sebe.Takže by lidstvo nebylo mnohem dál,to spíš někde v pekle.
Už takhle stačí,že některým morálka dost chybí.
Doplňuji:
Třeba dnes je ve většině rodin pes a kočka za člena rodiny,proto se psi a kočky běžně u nás nejí,ale myslím bývaly doby,kdy byl všeho nedostatek a toulaví psi a kočky byli na jídelníčku. Hele,babičku jakožto člena rodiny bys taky nesnědl.
Morálka jako taková chybí a nemusí se ani nijak porušovat zákon.Stačí,že dospělé děti týrají rodiče,jiní své rodiče zase strčí do domova důchodců,to ti nestačí?To ti přijde morální?

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

Morálka se promítá do zákonů, ne, že nemají nic společného...
;-)
Netuším, co myslíš tím - "že bychom, jako lidstvo, byli mnohem dál" - ale kdyby se každý řídil jen "svou" morálkou (a neexistovali zákony), byl by ve společnosti pěknej ´maglajs´...


Avatar uživatele
Zlatý

Určitě ne. Představ si, že by se každý v Tvé rodině choval, jak se mu zachce. Morálka je velice důležitá. Jsou třeba pravidla a normy chování ve společnosti, které vyjadřují názory na jednání člověka z hlediska dobra a zla, čestnosti a nečestnosti, správnosti a nesprávnosti. "Normální" přece není být zlý, nečestný.


Avatar uživatele
Zlatý

Otázka úplně o ničem. To že lidská rasa oplývala nějakou morálkou a svědomím, umožnilo pokrok v nastolování stále vyspělejších společenských zřízení. To ovšem končí !!!

http://www.zvedavec.org/…

Jo a takovýto článek prý může napsat každý blbec ( padl zde takovýto názor).
To ovšem neznamená že Paul Craig Roberts je blbec ( naštěstí).


Avatar uživatele
Bronzový

Protože jsou lidé konformní, vždycky nějaká morálka napodobováním ostatních vznikne. Pokud ji však budou určovat příliš zvláštní lidé, může pak spočívat opravdu v pití krve z jednorožce...


Avatar uživatele
Zlatý

Určitě dál nebyli


Avatar uživatele
Bronzový

Já myslím, že ano.
To samé s náboženstvím, kdyby se kvůli němu nevedli války, tak by bylo líp. A v nich šlo jen o to zabít ty, kdo nesouhlasí s mýma hodnotama/morálkou/názory.
Myslím, že dost lidí právě nepochopilo otázku a nebo si pod morálkou představí jiné věci.


Avatar uživatele
Stříbrný

Ano, lidstvo by bylo mnohen dál ....... , už dávno by bylo v p*d*li, vyhynulý druh!


Avatar uživatele
Zlatý

Huxo zlatý. Klaus a jemu podobní nám slibovali, že do dvaceti roků budeme druhé Švýcarsko. Na tom kde fakticky jsme se určitě shodujeme, jen tuto vulgaritu nesmím napsat. A nestalo se tak proto, že většině politiků, finančníků, velkým marketům, řadě živnostníků a hlavně tzv. šmejdům jsou slova morálka nebo dobré mravy neznámými pojmy?? Dnes např. ve skupině zbohatlíků "letí" a jsou obdivovány projevy zpupnosti a nadutosti!

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4950
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2675
Zlatý briketka10 2419
Zlatý annas 2073
Zlatý quentos 1639
Zlatý iceT 1552
Zlatý tom004 1522
Zlatý marci1 1505
Zlatý mosoj 1496

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.