Drap

Myslíte si že by ve vládě měli být odborníci ?

Pokud ano, tak co můžeme čekat od té naší

NAŠE VLÁDA
Ministr …-financí CHEMIK
 – obrany NEVOJÁK (ARCHIVÁŘ)
 – práce a soc. věcí MULTIMILIONÁŘ a PODNIKATEL
 – zemědělství HASIČ
 – průmyslua obchodu LÉKAŘ
 – školství BACHAŘ
 – vnitra TAXIKÁŘ
 – zahraničí HAJNÝ
 – kultury DRUŽINÁŘKA
 – dopravy SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK
Tomuto spolku šéfuje předseda fakultního
výboru SSM, vedoucí BSP, SČSP a kandidát KSČ.

A pak se divte, že to s naší republikou jde do pr..
A to jich ten svazák už sedm vyměnil.
Doplňuji:
Myslím, že je opravdu čas na změnu. A´t už je to jak chce, tak o mnoho hůř být nemůže.

Nejlepší odpověď
anonym

Odborníci ano, ale to by nešlo dohromady s názory politických stran a jejich programy, protože pravičáci prosazují obírat chudší lidi na úkor bohatších (aby bohatší měli co nejvíce) a levice by zase požadovala co nevíce danit lidi s velkými příjmy.
Odborníci by hledali střed a to se politikům nelíbí.

Další odpovědi
anonym

Drape, a Ty snad chceš říct, že to nejsou ve většině případů „odborníci na slovo vzatí“?
Kdo by lépe dokázal nechat mizet miliony korun nenávratně a nezjistitelně, než zdatný chemik – je na svém místě.
Archivář ve funkci ministra obrany je také správně. K čemu dnes potřebujeme armádu? Abychom ve světě mohli za velmi drahé finanční prostředky manifestovat schopnost pomoci, kde je třeba? V „archivu“ by měla být i ta naše profesionální armáda.
Člověk bohatý ví, že je třeba nastolit správnou sociální politiku. Tak to je vidět,ne? Žebrácké mošničky a jdeme do světa. Taky člověk na svém místě.
V zemědělství spousta problémů, které vznikly v převážné většině naším členstvím v EU – pořád je co hasit.
Lékař jako ministr obchodu? – Také naprosto správně. Která oblast výroby je téměř bezproblémová a přínáší mnohamilionové zisky? Farmacie. Kde jde její produkci nejlépe zpeněžit? V medicíně. Je to odborník na svém místě.
Jen ten bachař ve školství by měl asi začít prosazovat kapku jiné metody, než jsou dnes respektovány širokou veřejností. Ale doufám, že jeho profesní praxe své ovoce přinese, že skončí šikana ve školách a nevychovaní spratci dostanou lekci slušného chování v tom smyslu, že existují meze, které jim nikdo tolerovat nebude.
Mám pokračovat dál?

Drape, když vidím něco podobného, vzpomenu si na gympl, kde se třídní ptala, kam a proč chceme jít kdo po maturitě. Spolužačka odpověděla, že chce jít na veterinu, protože mají doma psa.
Asi takhle jsou místa ministrů obsazována odborníky.

anonym

A víš ty,že o jednom bych věděl? Je to zdejší ředitel zeměkoule!

Mapel

Pro normálního člověka je odpověď jasná. Odborníci na svá místa. Pro politiky je hold odpověď jiná. Na koho konto chci ulejt peníze, toho dám do funkce.

Ondrisek

Politici ani neví co vlastně chcou (krom peněz) a stát aby platil za odborníky více, to už je na prezidenta MOC . Odborníci by tam měli určitě být

oskar

Určitě ano.